28 липня Україна відзначила День Української Державності!

З нагоди  свята у Стрию після   Літургії у Катедральному Храмі Успіння Пресвятої Богородиці на Майдані Незалежності відбулося урочисте підняття державного прапора, яке доручили кадетам Харківського національного університету повітряних сил України та мужнім чоловікам, які 14 березня 1990 року вперше в Україні підняли національний стяг над Стриєм, Василю Бичку та Оресту Галицькому.

Від імені міського голови Олега Канівця до присутніх звернувся його перший заступник Микола Дмитришин. Зі святом стриян привітав і владика Тарас Сеньків. Всі разом виконали «Молитву за Україну» та «Ой, у лузі червона калина» під супровід муніципального чоловічого хору «Каменяр» та естрадно-духового оркестру “Стрий”.

31 травня 2022 року Верховна Рада ухвалила закон, який передбачає встановлення 28 липня святковим днем – Днем державності України. Очікується, що закон сприятиме утвердженню спадкоємності українського державотворення, захисту національних інтересів України, збереженню історичної справедливості та нівелюванню фейкових наративів з боку російської федерації як держави-агресора щодо історичних аспектів українського державотворення, що в свою чергу відповідатиме високим суспільним очікуванням та запиту на справедливість.

Нагадаємо, 24 серпня 2021 року під час урочистостей з нагоди Дня незалежності України Президент Володимир Зеленський підписав указ про відзначення зародження державності у День хрещення Київської Русі-України, 28 липня.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*