80-та РІЧНИЦЯ СТВОРЕННЯ УПА ТА ВШАНУВАННЯ ПАМ’ЯТІ ПРОВІДНИКА НАЦІЇ СТЕПАНА БАНДЕРИ

15 жовтня представники націоналістичних організацій та партій Стрия, Стрийщини, Сколівщини, Миколаївщини зібралися, щоб відсвяткувати 80-ті раковини створення УПА та пом’янути видатного лідера Нації, провідника ОУН Степана Бандеру. Він все своє свідоме життя присвятив боротьбі за волю України, а 15 жовтня 1959 року був вбитий у Мюнхені аґентом Москви.

Заходи відбулися в Стрию біля пам’ятника провіднику. Відправили молебень священики греко-католицької церкви. Також у заходах взяли участь представники «Стрийської станиці Всеукраїнського братства ОУН-УПА ім. генерала Романа Шухевича-Тараса Чупринки», Стрийського, Сколівського, Миколаївського осередків «Конгресу Українських Націоналістів», «Правого Сектору», ВО «Свободи», «Ліги жінок України», «Спілки політв’язнів та репресованих Стрийщини».

Виступили голови місцевих осередків організацій та партій, від гостей з Миколаївщини –  Степан Васильців.

Промовці згадали часи визвольних змагань Української Повстанської Армії, яка боролася, як з німецькими нацистами, так і з московськими більшовиками не тільки без підтримки ззовні, а навіть іноземні спецслужби здавали «червоним» наших підпільників ОУН, воїнів – героїв УПА.

Пом’янули великого Лідера Нації Степана Бандеру і його сім’ю, що постраждала від окупантів. Греко-католицького священика Андрія Бандеру (батька Провідника) розстріляли в 1941 році, двох братів –  Олександра та Василя, закатували в німецьких концтаборах, наймолодшого брата Богдана –  вбили московити, трьох сестер Марту, Володимиру, Оксану катували, щоб відреклися брата Степана, але сестри відмовилися співпрацювати з більшовиками.

Тепер ми вже понад вісім років, ведемо війну проти того ж підступного, жорстокого, немилосердного, брехливого та зухвалого ворога – росії, який досі вів замасковану аґресію, а більше, семи місяців тому вдерся в Україну, але не досяг своєї мети захопити несподівано нашу столицю, а потім і всю Україну.

Пам’ятаймо, що ця війна – це війна світла з темрявою, якою є піднебесні сили зла представлені ерефією, яка має й своїх сателітів. Пам’ятаймо, що ми на боці світла. Тому для нас тепер Бог і Україна – понад усе! Нам немає куди відступати, ніякі перемовини нас не врятують, а тільки перемога над аґресором.

Ярослав ІЛЬКІВ,

 голова Стрийської станиці Всеукраїнського братства ОУН-УПА

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*