АЛІГАНСЬКИЙ ТВОРЧИЙ ТАНДЕМ

Справжній мистецький десант з київських співаків минулого тижня приїжджав до Стрия. У суботу, 12 листопада на сцені міського Будинку культури відбувся благодійний захід на підтримку військових двох артистів в одному концерті: стильної й красивої співачка М’яти та крутого репера ХАСа.

Хотілося б написати: «у залі ніде було яблуку впасти» та, на жаль, були порожні місця. Ті, хто прийшов – виходили у захваті, переповнені емоціями. Моя колега, радіожурналістка Галина ДАНИЛЬЦІВ так і сказала: «Неймовірний концерт! Неймовірні враження! Емоції зашкалювали! Чудове виконання, прекрасні і музика, і слова.  Глибокий зміст і патріотизм – все в одному концерті! Щира дяка від стриян. А хто не був – хай пошкодує».

Цей творчий тандем виконує  дві спільні пісні «Тумани/Маємо те, що маємо»  і «Дельфіни». До речі, супер-хіт «Тумани/Маємо те, що маємо» співали ще й на біс. Як пожартував репер :« біс – це той випадок, коли тебе кличуть на три букви й обов’язково треба виходити, щоб потім тебе не відіслали на три букви».

Артисти зазначають, що працюють у музичній арт-обороні. Якщо М’ята (справжнє ім’я – Юлія  Загорська)  налаштувала більше на ліричний лад, то ХАС так «розкачав» зал, що стрияни не хотіли розходитися. Найбільш розкуті танцювали разом з артистами, а всі решта були частиною перформенсу на місцях.

ХАС  (справжнє ім’я – Хассан Назар-Хайдар Алієвич) став відкриттям для більшості з глядачів. Тепер навіть ті, хто скептично ставився до українського репу, буде його палким прихильником. Вдалі жарти, невимушене спілкування та взаємодія з публікою за шкалою оцінювання мала найвищий бал.

«Алігансько» – це   назва однієї з його композицій. ХАС зазначив, добре, що на Львівщині знають значення цього слова, бо в інших регіонах доводиться пояснювати. За його ж тлумаченням – це найвища степінь  чогось найкращого. І саме таким був цей концерт у Стрию.

Хочеться, щоб у людей було розуміння того, що концерти, які зараз відбуваються – це не розвага, а конкретна допомога для армії та інші гуманітарні напрямки. Наприклад, М’ята і ХАС упродовж 7 місяців війни дали понад 50 благодійних концертів для ЗСУ, взяли участь у численних доброчинних заходах, спрямованих на допомогу дітям на окупованих територіях та підтримку військових.

 

Наталія КАРПЕНКОВА. Фото автора.

 

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*