АРТ-ПРОЄКТ «ВЕЛИКОДНЄ ДИВО»

У виставковій залі  меморіального комплексу «Борцям за волю України», що у м. Стрию, ГО «Спілка творчих людей» презентувала арт-проєкт  «Великоднє диво».  Експонуються творчі роботи учнів шкіл мистецтв Львівщини на тему: «Нумо, пензлику, танцюй – гарну писанку малюй» та  творчі роботи, композиції майстрів і аматорів образотворчого й декоративно-ужиткового мистецтва на тему: «Весна. Великдень». Очолює  «Спілку творчих людей» Наталія Семків. Об’єднання у січні цього року святкувало першу річницю з дня заснування.

На рахунку митців вже чимало цікавих заходів. Найпомітніші – це  малювання стін палати у Стрийській міській дитячій лікарні в стилі петриківського розпису;  втілення в життя ідеї створення Великоднього декору на майдані Незалежності у Стрию, розмальовано дві метрові писанки, розроблено та встановлено великодні фотозони та інший декор; у межах акції «Дорога до храму» (біля церкви Всіх святих українського народу м. Стрия) розмалювали три великі стіни; створили макет футбольної фотозони у вигляді скелі, над якою встановили футбольний м’яч. Металеву конструкцію розмалювали у кольори логотипу футбольної команди «Скала-Стрий». Також створили дизайн оформлення музею історії стрийського ФК «Скала», розмалювали фасад музею;  організували Всеукраїнську виставку творчих робіт образотворчого та декоративно-ужиткового мистецтва «З любов’ю до України» у меморіальному комплексі «Борцям за волю України». Мистецький проєкт об’єднав майстрів та художників з Харкова, Кривого рогу, Києва та області, Хмельницького, Дніпра, Львівщини, Волині, зі Стрия та Стрийщини; різноманітні майстер-класи, зокрема, з розпису імбирного пряника у Стрийському сиротинці.

І ось знову влаштували свято для душі, ініціювавши виставку дитячих робіт і не тільки. Директор Стрийського краєзнавчого музею «Верховина» Микола Закусов на відкритті вернісажу зазначив, що вагався, чи на часі мистецькі заходи, та наполегливість Наталії Семків переконала, що варто знову відчинити двері музею для відвідувачів.

 «Від порожніх стін музею, насправді, вже віяло острахом і порожнечею.  Сьогодні є чудова нагода зібратися – різнобарвна і різноманітна виставка, яка дає промінь надії на щасливе майбутнє. Я дуже люблю виставки, де представлено багато авторів. Вони цікаві та багатогранні. Передвеликодня  експозиція має особливу атмосферу, яку ні з чим не порівняєш. Важко зараз творити, коли «говорять» гармати. Та дитяча безпосередність, фантазія вселяє надію на покращення сьогоднішнього становища», – наголосив пан Микола.

Від ГО «Спілка творчих людей» до перших відвідувачів виставки звернулася Таїсія Гайдукевич. «Маю честь бути спікером спілки, поки самі художники працюють руками, хтось має розповідати про них, – зауважила пані Таїсія. – Роботи, які ви бачите, якраз на часі. Йде весна, розцвітає природа, приходить Великдень, а дитяча творчість є щира, безпосередня, яскрава, як весна. Наше об’єднання дуже креативне і хоче дарувати радість та наповнювати світ навколо себе красою. Окрім малюнків, на виставці представлені роботи різножанрові, оригінальні, з різних матеріалів і всі вони життєствердні. Маємо вірити і працювати задля кращого майбутнього. І тоді воно не забариться. Сьогодні Вербна неділя, а це переддень  Великодня. Гарного вам перегляду, позитивних емоцій, а усім нам якнайшвидшої перемоги».

Багато теплих слів на адресу організаторів арт-проєкту «Великоднє диво» лунало у день відкриття виставки. Усі були одностайні у тому, що мистецтво має властивість змінювати навколишній світ, робити людей добрішими, милувати око і вселяти оптимізм. Вихованці Стрийської дитячої школи мистецтв додали ліричної нотки, виконавши кілька пісень. Композиція «Кольоровий світ» у виконанні Софійки Романчук (клас вокалу Галини Петрів) стала гармонійним продовженням візуалізації робіт.  А пісеньку з тематичною назвою «Писанки» заспівав дует у складі Дарини Гринькевич і Павла Павліва.

Своїми відчуттями від причетності до створення дитячих робіт, як педагоги і власних, як митці – поділилися: художник  Юрій Палій та народна майстриня України Людмила Гарко.  Війна збурила єство творчих людей, змусила переосмислити багато речей і  навіть деякий час працювати механічно, без натхнення. Та все ж, опанувавши себе, готували разом виставку, мріяли, і нині горді за результат.

Наталя Семків розповідає, що великодня тематика займає особливе місце в українській культурі. «Через візерунки писанок і витинанок, вишивку і соломоплетіння, через сюжети картин і різноманітних композицій Великдень пронизує всі пласти мистецтва нашого народу. Представлені дитячі роботи  вражають яскравістю, радісними барвами та позитивом. Вони приваблюють око барвистими великодніми мотивами та душевним теплом. Це чисте джерело дитячої душі, що здатне повернути духовні сили, радість життя та надію, яких нам зараз усім так бракує. Також в експозиції виставки багато цікавих творчих робіт майстрів та аматорів мистецтва нашого краю, виконані в надзвичайно різноманітних техніках. ГО «Спілка творчих людей» щиро запрошує стриян та гостей міста відвідати цю чудову виставку, щоб надихнутися красою, теплом та духовно відпочити», – зазначає пані Наталя.

Приємне тепло і відчуття свята після відкриття виставки ще довго не покидало кожного, хто переглянув «Великоднє диво». Поспішайте і ви стати частинкою мистецького проєкту, який дарує надію на те, що все буде добре у кожного з нас.

                                                                    Наталія КАРПЕНКОВА. Фото автора.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*