АВТОПРОБІГ «ЄДНІСТЬ ВОЛОНТЕРІВ» ПРИСВЯТИЛИ ПАМ’ЯТІ ЗАГИБЛИХ ГЕРОЇВ

25 вересня нове  обєднання волонтерів  «Благодійний фонд «Пріоритет – 4.5.0.» гучно заявило про себе патріотичним автопробігом. Ініціювала зустріч волонтерів у такий спосіб керівниця організації, засновниця волонтерської групи «Конюхівські ґаздині» Ірина ЛЕВИЦЬКА (на фото). Присвятили захід памяті загиблих Героїв, бо саме в цей день стрияни прощалися з двома загиблими захисниками.

Стартував автопробіг зі Стрия за маршрутом –  Сколе – могила Князя Святослава (біля с. Гребенів) – Сколе – Стрий  за участі волонтерів громади та району. Організатори мають амбітну мету –  об’єднати волонтерів в єдиний хаб. Координація роботи різних штабів дасть змогу ефективно допомагати ЗСУ та спільно наближати перемогу України у війні з рашистами.

Своїми враженнями від участі в автопробігу поділився керівник гуманітарного штабу «Рідня», голова Наглядової ради фонду Петро Маковський: «Було дуже багато людей доброї волі, людей, на яких і тримається наше військо –   щирій підтримці українського суспільства, виразниками якого і є волонтери як найбільш активні. Власне, волонтери і є сіллю нашого народу, сіллю Перемоги, яку «заварюють» наші ЗСУ. Наприклад, БФ «Фонд громад «Рідня» за період війни вже підтримав майже 200 ініціативних груп волонтерів, які роблять багато справ заради перемоги над московськими нацистами. Сума вже сягнула 2 млн грн, наш підрахунок говорить, що ми підставляємо плече понад 2000 активним волонтерам, багатьох з яких з приємністю побачили тут. Пам’ятайте, що кошти ми залучаємо від пересічних людей, адже скриньки встановлені у кожному храмі та по різних установах міста Стрия й інших міст. Також щомісячно поповнюють своїми внесками наші члени організації. Ніколи не минайте наших скриньок, ставайте членами нашого фонду – долучайтесь до справ, де головним є гідність, ініціативність, самоорганізація та відповідальність».

Його думку продовжила керівниця волонтерського штабу «Грабовецько-кравецький батальйон» Ірина КЕЦИК: «Бути частинкою великої команди волонтерів –  це об’єднатись заради допомоги ЗСУ та разом йти до перемоги! Сьогоднішній автопробіг «Єдність волонтерів» присвятили пам’яті загиблих Героїв. І це правильно. Підтримуємо ціль заходу –  об’єднати волонтерів в єдиний хаб. Дякуємо організаторам».

«Автопробіг відбувся і  результатом стало створення телеграм каналу https://t.me/+VWSkZFS_Xdw3ZTky, де присутні волонтери, військові, представники бізнесу і нехай долучаються всі бажаючі наближати нашу перемогу.

«Принцип такий: є  запит у будь-кого, кинули клич у «телеграм», швидко усе зібрали і відправили нашим Захисникам. Разом до перемоги!», – каже координаторка акції Ірина Левицька.

Вона запросила учасників автопробігу покласти зелені гілочки до пам’ятника Святославу на знак пам’яті усіх, хто виборював долю для України. На завершення акції волонтери розписали побажаннями для військових прапор України. Цей синьо-жовтий стяг  передадуть нашим захисникам на передову, як символ підтримки, єдності та подяки.

І щодо назви БО «Благодійний фонд «Пріоритет – 4.5.0.».  Існує особливий військовий сленг в цифрах, який може бути не відразу зрозумілий пересічній людині, однак дуже популярний серед військових ЗСУ: “нулі” – перша лінія розмежування; ситуація “4.5.0.” – значення в цієї фрази дуже цікаве, адже вона означає “все спокійно”. Чому саме 4.5.0. – ніхто не знає, але саме такі цифри говорять військові. Також вживають:  “плюс” – замінник згоди, підтвердження, або фрази “все добре”; “плюс-плюс” – пречудово.

                                                                             Наталія КАРПЕНКОВА.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*