БАНКИ ПРАЦЮЮТЬ СТАБІЛЬНО, ПРОБЛЕМ З ГОТІВКОЮ НЕМАЄ

Ми памятаємо величезні черги людей біля банкоматів і терміналів у перший тиждень війни. Налякані містяни штурмували банківські установи, намагаючись зняти готівку. Не маючи достовірної інформації –  панікували. А як цей час пережили самі банкіри і які зараз перспективи у царині фінансів, нам розповіла керівник Стрийського відділення АТ КБ «Приватбанку» Наталія Гарбовська (на фото).

  • Перші дні були складними в тому плані, що ми не були готові до воєнного часу. Складність існувала тільки у  наявності готівкових коштів, оскільки попит на готівку зріс, клієнти хотіли зняти гроші зі своїх карточок, а відділення не могло забезпечити такий об’єм готівки. Це тривало буквально три дні. Потім ситуація вирівнялася і так, як диктує нам Нацбанк, ми видаємо 100 тисяч гривень в одні руки –  зняття готівки в день з карточки. Проблем з готівкою немає, інкасація є на маршруті, все внормувалося у перший тиждень, банкомати всі інкасовані й підтвердження готівки через клієнтську підтримку відбувається день у день. Якщо  хочете знімати щодня по 100 тис. грн, то щоб не було непорозумінь,  можете за день до того собі замовити готівку і наступного дня отримавши повідомлення від банку про те, що кошти  надійшли у те чи інше відділення, без проблем їх отримати.  З приводу валюти  певні обмеження. Є постанова Національного банку України про  заборону продажу валюти. Але клієнти можуть отримати кошти з карточок – еквівалент 100 тис. грн в день у тій валюті, в якій карточка. Валютні вклади видаються. Кошти з пластикових карточок видаються у тій валюті, в якій приходять, і всі перекази з-за кордону, що надсилають родичі чи інші особи, видаються. Тобто, всі перекази працюють. І видаються в тій же валюті.
  • Яка ситуація щодо депозитів. Чи кинулися стрияни масово їх закривати?
  • Ні, депозити стрияни не закривали. Ми вже переживали різні ситуації на фінансовому ринку, зокрема, кризи. У нас велика частка строкових депозитів і ми цю ситуацію розуміємо. Так, перші дні війни клієнти зверталися, консультувалися. Якщо термін депозиту закінчився клієнт міг зняти свої кошти. Доля таких депозитів мала. Але все вирішує клієнт – забрати чи продовжити депозит. Якщо депозит закінчився у валюті, ми видаємо у валюті. Якщо сума велика, то клієнтові доводиться приходити кілька днів поспіль, поки не забере ту суму, яку вважає за потрібне. Але є розуміння того, що в дома кошти тримати небезпечно – у банку надійніше. Тому ажіотажу немає. Строкові депозити зберігаються в банку, відсотки нараховуються.
  • Чи відкривають зараз нові  депозити?
  • Не масово, але випадки є. Головне, паніки немає. І ті, хто хоче це зробити, то робить. У нас все стабільно. Все працює. Програмні комплекси працюють і про це повідомляють у наших чат-ботах, додатку приват24, на електронні адреси клієнтів.  Вся інформація надходить, які відділення вже відновили роботу  в тих областях, де ведуться воєнні дії, які відділення працювали, які починають працювати, які банкомати робочі. У нас все під контролем, відділення працюють у звичайному режимі, всі спеціалісти на місці. Бувають дні з великим напливом людей,  коли кошти виплачують  тимчасовим переселенцям і вони мають отримати реквізити та віднести їх у відділ соціального захисту населення. Тож, ми мали черги, але зараз їх нема.
  • Скільки внутрішньо переміщених осіб відкрили у вас рахунки?
  • Таку цифру я вам не назву. Не тому, що це банківська таємниця. Просто багато з тих, хто приходив, має у нас рахунки і їм потрібні були лиш реквізити. Тобто, з 10 клієнтів – 9 мали рахунок, 1 – відкривав новий.
  • Скорочення штату чи банківських відділень не передбачається?
  • Ні, не передбачається. І відкриття нових також.
  • Режим роботи ви змінили?
  • Так, були певні зміни. З початку воєнного часу ми працювали до 17.00 год. Та з понеділка, 11 квітня, повернулися до звиклого режиму: з 9.00 до 18.00 год. Без обідньої перерви.
  • Комунальні послуги, інші платежі приймаються без проблем?
  • Всі моменти пов’язані не з готівкою, не припиняли роботу. Приват24 працював стабільно, комуналка оплачувалася, перекази з карти на карту відбувалися, був період, коли банк відмінив комісію. Зараз частково почали відновлювати, але не в тому розмірі, в якому була. З приват24 або банківськими комплексами глобальних проблем не було. Якщо щось виникало, то локально вирішувалося. Якась година–півтора і все залагоджували.
  • Щодо кредитів: видачі, погашення. Яка ситуація?
  • Так, зараз тривають кредитні канікули. І вони триватимуть до 1 червня по всіх програмах: для фізичних і юридичних осіб. Нових кредитів банк наразі не дає. Окрім аграріїв. Ми фінансуємо аграріїв за Програмою, яку анонсував Президент України Володимир Зеленський. І також готується ще одна президентська Програма – фінансування малого і середнього бізнесу за «Програмою – 579» з хорошими умовами. Готуємося до старту цієї Програми, збираємо заявки. Наразі в пріоритеті аграрії.
  • Це тільки для аграріїв Стрийщини?
  • Ні. Ми працюємо без територіальної прив’язки. Документи кріпляться у приват24, тобто з будь-яким регіоном можемо працювати. На практиці – левова частка клієнтів місцеві.
  • Зараз уряд закликає сприяти підприємцям з територій бойових дій. Йдеться про те, що і в Стрию буде такий «переселений» бізнес. Чи зверталися до вас субєкти підприємницької діяльності   за відкриттям рахунків?
  • Так, у нас збільшилася кількість рахунків, відкритих новими юридичними особами. Є тенденція переходу бізнесу до нас, у західну Україну. Відкриті рахунки юридичних осіб підприємців вже почали працювати. Ми це відчули.
  • У найближчому часі чи передбачаються якісь нововведення у банківській сфері?
  • Головне, хочу зазначити, що все працює стабільно. Наразі є обмеження по кредитуванню, ми не продаємо валюту, але це все тимчасово, поки діє воєнний стан. Ті кредитні ліміти, які були встановлені на карти клієнтам, які вже ними користувалися – будуть продовжені й доступні до користування. Є кредитні канікули для тих, хто потребує. Ті, хто, не потребує, той сплачує, і ми відзначили, що такі планові платежі відбуваються. Тобто клієнти розуміють важливість погашення кредиту і відтак, далі користуються лімітними коштами.  Банк продовжив дію усіх карточок на півроку. Тобто, якщо карточка клієнта зараз закінчилася, то клієнту немає потреби звертатися. У нього в Україні чи за кордоном карточки працюватимуть.
  • Чи спостерігаєте збільшення або ж зменшення  кількості користувачів Інтернет-банкінгом?
  • На місці ми це відстежити не можемо. Але «Приватбанк» провів велику роботу, щоб перевести клієнтів в приват24 і кількість клієнтів збільшувалася великими темпами. Цифру кількості має головний банк. Наша задача навчити клієнта користуватися Інтернет-банкінгом, продемонструвавши переваги. Весь банк в телефоні – це зручно. Ми цим займаємося вже не перший рік і бачимо результат.
  • Новий інтерфейс приват24 – це зміна лиш графіки чи і функціоналу?
  • Функціонал постійно оновлюється. Про те, що додається, приходять повідомлення (банк повідомляє клієнта у різних джерелах). Відбувається все в он-лайні й клієнт одразу може користуватися новими опціями.
  • Допомога армії в один клік також дуже зручно?
  • Так, з бонусної картки, «Є-підтримки» дуже багато коштів люди вже перерахували. Зараз банк анонсував, що всі бонуси після 1 травня, якщо клієнти самі не потратять ці кошти, будуть централізовано банком перераховані на допомогу армії.
  • Ваш колектив завжди був активний у різних міських акціях, чи братимете участь у флешмобі з виконання пісні «Ой у лузі червона калина» анонсованого управлінням культури, молоді та спорту Стрийської міської ради?
  • Думаю, що ми обов’язково візьмемо участь у цьому флешмобі. У нас є дівчата, які гарно співають. До речі, спочатку війни у нас було таке рішення колективу, щоб на роботу ходити у вишиванках. Перші два тижні наші працівники всі одягали вишивані сорочки. Це такий вияв патріотизму, підтримання власної сили духу та підбадьорювання наших клієнтів, серед яких побільшало вимушено переселених. Багато військових приходять, щоб отримати картки і коли бачать гарних україночок у вишиванках, мимоволі усміхаються.
  • Зараз час не простий. Яку пораду дасте нашим читачам, своїм клієнтам?
  • Я переконана, що кожен має робити все можливе на своєму місці. Ми, жінки, тут, на заході, ходимо до церкви молимося, бо молитва допомагає, і відданою працею на своєму робочому місці, розуміючи роздратування чи неспокій клієнтів, стараємося всім допомогти. І чекаємо, дуже чекаємо перемоги.  Все буде Україна!

                                                      Розмовляла Наталія КАРПЕНКОВА.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*