БАРВИСТІ КАРПАТСЬКІ УЗОРИ НЕЗЛАМНОСТІ

14 травня у меморіальному музеї Ольги Бачинської, що у м. Стрию, відбулася  презентація виставки вишивки «Барвисті карпатські узори незламності» родини Марії Новосьолової, що організована у співпраці із арт-простором KREDENS (керівник Юлія Новосьолова) у рамках відзначення Міжнародного дня сім’ї, Всесвітнього дня Вишиванки та Дня Матері.

Науковий працівник музею Ольги Ба­чинської Романа Савчин традиційно на День Вишиванки організовує цікаві атракції, бо це місце якнайкраще підходить для такої тематичної, сімейної і затишної зустрічі. Вступне слово про хранительку вишива­них традицій дало гарний початок подаль­шому спілкуванню.

Марія Новосьолова (на фото) з великим натхненням розповідала про представлені роботи, їхню історію та призначення. На за­вершення зустрічі родина Новосьолових посадила магнолію на подвір’ї музею.

Виставка чекає на відвідувачів. Вишиті сорочки, рушники, картини, серветки орга­нічно вплелися в інтер’єр музею, й скла­дається враження, що вони тут були і раніше. Переступивши поріг музею, по­трапляєш під магічний вплив вишиванки, де «червоне  –  це любов, а чорне – то журба».Це місце, де зберегли український дух і примно­жують спадок українського роду.

Наталія КАРПЕНКОВА. Фото Галини ДАНИЛЬЦІВ.