«БАЙРАКТАР» – ЗБРОЯ, КЛИЧКА І ГЕРОЙ ПІСЕНЬ

Українці – співоча нація, тож зовсім не дивно, що з перших  днів повномасштабної війна в Україні, з’явилося чимало нових пісень. Як «народних», так і пісень авторського виконання. Однозначним хітом серед українців є пісня «Байрактар», присвячена ударному безпілотнику «Байрактар – ТБ2». Автор пісні – Тарас Боровок, кадровий військовий.

Автор винаходу, який названий його прізвищем і той, кому завдячує зараз у війні з російськими окупантами вся Україна – це  турецький інженер, підприємець, технічний директор і співвласник компанії «Baykar», зять президента Туреччини Реджепа Тайїпа Ердогана –  Сельчук Байрактар (на фото). Він грає ключову роль в розробці й виробництві нових безпілотних літальних апаратів своєї компанії,  має ліцензію пілота.

Винахід  отримав популярність у травні 2016 р., взявши участь в об’єднаних військово-тренувальних навчаннях в Ізмірі, де компанія «Baykar Makina» представила свою нову розробку: розвідувальний безпілотний літальний апарат «Bayraktar TB2». За рішенням начальника Головного штабу Збройних сил Туреччини Хулусі Акара, даний БПЛА був прийнятий на озброєння турецької армії.

І ще трохи лірики. Відома пісня «Василина» перетворилася на пісню «Джавеліне» завдяки студії «Мамахохотала», яка створила пародію на популярну пісню Івана Поповича. За виконання треба дякувати Тарасові Стадницькому. Христина Соловій переспівала відому італійську «пісню партизанів» – «Bella Ciao» та присвятила її нашим героям, ЗСУ і всім, хто зараз бореться за рідну землю. Пісня тепер має назву «Українська лють».

А ще, українці, своїх чотирилапих друзів тепер також ласкаво називають Байрактарчик і Джавеліна.

                                                                                   Наталія КАРПЕНКОВА.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*