БЕРЕГИНЯ ТРАДИЦІЙ

Зберегти традицію української орнаментики у вишивці, знайти і зафіксувати на полотні  взори, характерні тій місцевості, де народилися і зростали – таку мету поставила перед собою пропагандистка народного мистецтва стриянка Вікторія Грицан-Єчманн. Зустріч з нею відбулася 2 лютого у світлиці «Союзу українок» Стрия.

Пані Вікторія доступно і цікаво розповіла присутнім про дивовижний світ вишиття, показала спільну характерність його знаків для багатьох регіонів України. Та чи не найбільше усіх цікавили візерунки, властиві для Стрия і Стрийщини, регіону, який знаходиться на межі великих етнічних груп: Бойківщини та Опілля. Майстриня  зуміла дати кваліфіковану відповідь на ці питання, презентуючи вишиту нею сорочку. В орнаментиці цієї роботи використано стилізоване відображення суцвіття горіхів ліщини, які лягли в основу орнаменту, вдало також вплетено тризуби та літери «Credo» – глибокої віри українського народу.

Зустріч у світлиці завершилася жвавими бесідами присутніх. Крім того, усі бажаючі мали можливість приміряти презентовану вишиванку.

Зеновія ХАНАС, голова «Союзу українок» м. Стрия.

 

 

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*