БУТИ ДЕПУТАТОМ ЧИ ЛІКАРЕМ – ОЗНАЧАЄ ЗАСЛУЖИТИ ДОВІРУ ЛЮДЕЙ

Команда депутатів «Європейської Солідарності» у Стрийській міській раді налічує 14 обранців. У її лавах троє лікарів. Директор КНП «Стрийської міської дитячої лікарні» Оксана ВИШИНСЬКА (на фото) –  гість часопису «Гомін волі» напередодні Дня медичного працівника. Оксана Мирославівна вже вчетверте депутат і добре знає проблемні місця не тільки своєї професійної сфери, а й міста загалом.

«Так співпало, що 24 лютого, день, який закарбується назавжди в пам’яті кожного українця,  у нас була сесія міської ради. Прийшли  розгублені й шоковані. Мої колеги вже розповідали, що засідання пройшло на одному диханні.   Згуртувалися й налаштувалися на конструктивну роботу. Й далі всі працюють на своїх місцях. Ніхто не зупинявся ні на мить. Всі нагальні питання вирішуються швидко. Сесії відбуваються щомісяця, тому громада не відчула ніяких змін в роботі влади чи депутатського корпусу. Кожен з депутатів знайшов своє місце під час війни. Багато – зайнялися волонтерською діяльністю. І це я кажу не тільки про  фракцію «ЄС». Якщо взяти лікарів, то наша основна робота на медичному фронті», – розповідає О. Вишинська.

  • Минулого року ваша фракція зуміла відстояти приміщення протитуберкульозного диспансеру. Рішенням VI cесії  VIII скликання Львівської обласної ради від 13 липня 2021 р. нерухоме майно за адресою: м. Стрий, пр. Чорновола, 16 – передали на баланс Стрийської міської ради. Яка доля цієї будівлі?
  • Ми справді багато зусиль доклали, щоб отримати це рішення. Планували у приміщенні протитуберкульозного диспансеру, після капітального ремонту облаштувати сучасну, зручну дитячу поліклініку. Заклали в місцевому бюджеті 500 тис грн, та не встигли освоїти. На заваді стала війна. Як тільки з’явиться можливість, обов’язково втілимо в життя всі наші плани. Ми хочемо тут відкрити реабілітаційне відділення. Плануємо придбати сучасне обладнання й взагалі все зробити за новими сучасними стандартами, щоб було комфортно і діточкам, і батькам, і медперсоналу.
  • Як фракція «Європейської Солідарності» допомагає на гуманітарному фронті?
  • Буквально днями, придбали та відправили на потреби ЗСУ автомобіль швидкої допомоги. До слова, упродовж восьми років від початку війни на сході України наша команда передала захисникам близько тридцяти автомобілів для виконання бойових завдань на передовій. А з часу повномасштабного вторгнення ворога (від 24 лютого) це вже п’ятий автомобіль, який вирушив до наших воїнів.
  • Ви депутатка з досвідом – це четверта ваша каденція. Двічі ви були в комісії з питань охорони здоров’я. Зараз у бюджетному комітеті. Чому вирішили змінити напрямок депутатської роботи?
  • Звичайно, логічно, що лікар мав би бути в комісії з охорони здоров’я. Однієї з каденцій я навіть очолювала цю комісію. Цього разу вирішила змінити комісію, щоб здобути нові знання, спробувати щось нове. В нашій комісії переважно фахівці з фінансової сфери, підприємці, які знаються на формуванні бюджету. Очолює її колега по фракції – Сергій Ковальчук. Ми засідаємо після того, як всі комісії вже розглянуть питання. На нас лежить велика відповідальність. Ми вже знаємо, які були недоліки, зауваження. Їх ретельно розглядаємо і готуємо рішення на сесію. Зазвичай, виникає ряд питань, які обговорюємо та формуємо кінцеві рішення. Щодо медичної сфери, тут все під контролем.
  • Основна робота – керівника медичної установи нині на першому місці й це зрозуміло. Які сьогодні будні людей у білих халатах?
  • Розуміючи всю відповідальність та навантаження, яке несуть медичні працівники на фронті, ми тут, на місцях, згуртувалися й, окрім поточної роботи, усіляко допомагаємо колегам у гарячих точках. Неодноразово збирали й передавали кошти та медикаменти. Маємо у лавах ЗСУ нашу медсестру, яка в мирний час працювала з психотерапевтом, Галину Зубінську. Зараз вона поруч з нашими бійцями зі Стрийської тероборони. Як тільки є змога, передаємо їй бандерольки з усім, чого бракує на передовій.

З 13 квітня  у приміщенні дитячої лікарні знайшли прихисток діти із Запорізького сиротинця,  в основному віком 1-3 рочки. Серед них є багато хворих з вірусними інфекціями, захворюваннями нирок, діти з особливими потребами та іншими патологіями. Як кажуть наші гості, головне, що вони себе почувають у безпеці. Ми забезпечили їх усім необхідним у побуті, продуктами і, звичайно, медичним обслуговуванням. Оскільки дітки маленькі, то мають 5-разове висококалорійне харчування. До них  часто приїжджають аніматори, які залюбки займаються. Дівчата зі Стрийського «Карітасу» також приходять з ними проводити час.

  • Чи звертаєтеся до колег-депутатів, якщо виникають проблеми?
  • У нас справді «один за всіх, і всі за одного». У першу чергу, якщо є якісь проблеми, телефоную комусь зі своїх. Ось, наприклад, як тільки заїхали до нас дітки із Запоріжжя, виявилося, що наймолодшим не підходить місцева вода для приготування суміші. Одразу зв’язалася з депутатом від «ЄС» у Львівській обласній раді Всеволодом Біласом. Без зайвих пояснень, у той самий день тонну моршинської, негазованої води нам привезли у лікарню. Наступного разу – півтонни води. Так що наші гості, і я дуже дякуємо Всеволоду Омеляновичу за чуйність та допомогу.
  • Ваш медперсонал весь на місцях? Справляєтеся?
  • Так, мої всі на місцях. Все встигаємо, нарікань чи скарг не маємо. Звичайно, війна нам перекреслила всі плани. Ми ніколи не мали такої кількості людей одночасно у своїх стінах. Зате виявили ряд проблемних місць, які в майбутньому вимагатимуть змін. Стара електромережа не витримує навантаження. Однієї душової кабінки замало на таку кількість людей, придбали і встановлюємо другу. Купили додаткові пральні машинки.  Але є дуже багато добрих людей, волонтерів, які допомагають нам справлятися з усіма негараздами. Багато стриян також допомагають і продуктами, і засобами гігієни, навіть великі каструлі привезли для  страв, бо в перші дні, як приїхали до нас дітки, не було в чому варити їжу в необхідній кількості. Волонтери нам привезли холодильник, бо збільшилася кількість продуктів і не було де зберігати, духову шафу для випікання пиріжків. На даний час у нас є все необхідне.
  • Як відбувається лікування місцевих дітей в таких умовах?
  • Ми не припиняли своєї основної діяльності. Нарікань від стриян немає. Всі, хто до нас звертається по допомогу – отримують її. Постійно є черговий лікар. Зараз спостерігається тенденція кишкових інфекцій. Пора пневмоній, застуди минула. Якщо виникають критичні ситуації, госпіталізуємо в інфекційну лікарню чи в інші профільні стаціонари.
  • Зазвичай, напередодні професійного свята відбувалися медичні конференції, загальноміське свято. З яким настроєм цьогоріч ви зустрічатимете День медичного працівника?
  • Щорічний День професійного свята у мене, як людини, лікаря, керівника, викликає велику гордість, що наша держава визнає медичних працівників і ми відзначаємо це свято. Однозначно, що цьогоріч не буде ніяких гучних святкувань. Медичні працівники дружно підуть до церкви на Молебень до Пречистої Діви Марії, щоб помолитись за всіх медиків, особливо тих, які на передовій, за наших воїнів, які захищають наш спокій, за нашу рідну Україну.   Люди, котрі обрали професію лікаря, як ніхто інший знають ціну здоров’ю і життю. І якщо з їхньою допомогою хворому вдається перемогти недугу або взяти її під контроль, у світі стає на одну щасливу людину більше. Це називаємо по-різному: високою місією, благородною справою, гарячими буднями, але суть незмінна. Бути лікарем означає заслужити довіру пацієнтів і виправдати її своїми знаннями, професіоналізмом, небайдужістю і повагою до людини.

Наше професійне свято – День медичного працівника,  напевно, є тим днем, коли ми, як і представники інших професій, маємо можливість якось на мить зупинитися, оглянутися і підбити якісь проміжні підсумки. Принаймні, ми традиційно робимо так в себе в лікарні.  До свого професійного свята ми прийшли з добрими напрацюваннями. У нас не було на протязі багатьох років летальності в стаціонарі, значно покращилась робота з надання паліативної та реабілітаційної допомоги малим пацієнтам. За минулий рік при сприянні міського голови, депутатського корпусу вдалось значно покращити матеріально-технічну базу лікарні. Проведено капітальний ремонт даху, ремонт приймального відділення та УЗД кабінету, поточний ремонт санвузла, сходів, заміна дверей, встановлено і введено в експлуатацію дизельний генератор. Також за кошти місцевого бюджету закуплений дефібрилятор портативний, мультичастотний кардіологічний датчик для УЗД досліджень, електрокардіограф, комп’ютери, медичні меблі.

Хотіла б  своїм колегам – працівникам нашої лікарні,  з інших лікувальних закладів насамперед подякувати за добру, конструктивну співпрацю. Хочу подякувати всім за розуміння, ентузіазм, самовідданість у праці, отій нашій щоденній роботі. Хочеться побажати найголовнішого – здоров’я, спокою та злагоди у сім‘ях та родинах медиків, впевненості на шляху, фізичних і душевних сил, перспективних починань і, найголовніше, миру і найшвидшої перемоги!

_______________________

На фото: червень 2021 року – лікарі у святковий день

Розмовляла  Наталія КАРПЕНКОВА.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*