ЧИ Є МОСКОВСЬКИЙ ПАТРІАРХАТ НА СТРИЙЩИНІ?

Війна загострила в Україні багато внутрішніх питань, зокрема існування церкви московського патріархату. Хвиля обурень серед громадськості прокотилася всією Україною. Події останніх тижнів у Київській Лаврі, побиття воїна у Хмельницькому храмі та опір попів у Почаївському монастирі змусили переглянути стан речей  в усіх громадах.

Інтeрнeт видання «Блискавка» із посиланням на kiis.com.ua повідомляє, що кожeн другий українeць вважає, що Українська православна цeрква московського патріархату має бути повністю заборонeною в Україні. Про цe свідчать рeзультати всeукраїнського опитування Київського міжнародного інституту соціології (КМІС).

Ми спробували з’ясувати, скільки московських попів  були «опіумом для народу» на наших теренах.

Мешканці Стрийщини мають знати, що до Львівської єпархії УПЦ (МП) входить так зване «Стрийське Благочиння». Благочинним являється  протоієрей Віктор Путятицький.

У дане благочиння входили: Церква «Покрови Божої матері» с. Баня Лисовицька, Стрийського району Львівської області. Настоятель храму Віктор Путятицький.

3 квітня релігійна громада УПЦ московського патріархату села Баня Лисовицька перейшла під юрисдикцію Дрогобицько-Самбірської єпархії ПЦУ. Оскільки храм був опечатаний, люди запросили трьох отців і організували неподалік нього молебень за Мир в Україні. Після цього провели загальні збори, на яких і ухвалили рішення приєднатися до Православної церкви України.

Крім цього також діяли громади: Храм ікони Божої Матері «Утамуй моя печалі» м. Миколаїв, Стрийського району Львівської області. Настоятель храму – Василь Шубчинський; Релігійна громада УПЦ «Воскресіння Христового» м. Стрий Львівської області. Настоятель храму – Володимир Мандзюк;  Парафія «святого Іоанна Хрестителя», місто Жидачів Стрийського району Львівської області. Настоятель – священик Іоанн Гарапцьо.

Рішенням сесії міських рад було заборонено діяльність даних релігійних громад на території Миколаївської, Стрийської та Жидачівської ОТГ. Зокрема, у Жидачеві в березні 2022 р., Стрий – травень 2022 р., у Миколаєві в червні 2022 р.

Наприклад, у повідомленні пресслужби Стрийської міської ради від 26 травня 2022 року йшлося: «На території Стрийської громади заборонена діяльність УПЦ московського патріархату та інших релігійних організацій, які мають відношення до російської церкви. Таке рішення прийняли сьогодні  на сесії Стрийської міської ради. Приводом послужив скандал минулих вихідних, коли активісти облили зеленкою батюшку (на фото) так званого Воскресенського храму у Стрию (по факту квартира, зовні без жодних релігійних розпізнавальних знаків). Також депутати Стрийської міської ради звернулися до Верховної Ради України з проханням якнайшвидше ухвалити зареєстровані законопроекти № 7204 та 7213, що стосуються заборони московського патріархату на території України. Діяльність, заклики та розповсюдження інформації таких релігійних організацій несуть загрозу національній безпеці, суверенітету і територіальної цілісності України».

Сподіваємося, що незабаром поставимо крапку у цьому питанні й духу не залишиться окупаційної церкви в Україні. Напередодні великого християнського свята Воскресіння Христового очистимо нашу землю від московського патріархату.

Наталія КАРПЕНКОВА.