ДЕНЬ МОЛОДІ В ОСОБЛИВІЙ АТМОСФЕРІ

Цьогоріч День молоді у Стрию пройшов у особливій атмосфері. 12 серпня на Майдані Незалежності для діток управління культури молоді та спорту спільно з Міжнародним Медичним Корпусом провели цікаве та пізнавальне дозвілля. Спершу учасники святкового дійства вчилися виготовляти ляльки-мотанки з кольорових ниток, розфарбовували велике полотно патріотичними мотивами та слухали казки.

Майдан Незалежності гудів, мов вулик. Тут зібралися представники місцевої влади, молодь та багато дітей – наша надія і гордість. Лунала українська  музика і патріотична пісня. У наметах, що розмістилися обабіч майдану, проходили різні майстер-класи, панувала творча атмосфера.

У  декількох локаціях дітей розважали за сприяння представників Міжнародного Медичного Корпусу. Ця організація створена в Маріуполі у 2014 році. Свої офіси вони відкрили вже в багатьох містах України, зокрема в  Києві, Одесі, Вінниці. Понад два місяці цей  медичний корпус працює в Стрию, надаючи гуманітарну допомогу і швидко реагуючи на виклики суспільства, як от  війна в Україні з усіма її наслідками.

«Сьогодні  представники нашого корпусу проводять із діточками захід «Намалюй країну мрій» і «Робимо ляльку оберіг», – говорить Марина Гукасян, керівник Міжнародного Медичного  Корпусу в Стрию.

Також було виставлено велике панно, де кожен бажаючий міг зобразити свій малюнок. Усім необхідним матеріалом учасники були забезпечені.

Що ж малювали діти? Зазвичай, це  український прапор, війна в Україні, українська символіка. Одна маленька дівчинка намалювала тваринку, схожу на телятко.  «Ні, – сміється вона. –  Це герой з мого улюбленого мультика!».

Після виконаного малюнка вони розповідали, чому намалювали саме цей сюжет та обговорювали їх з іншими дітками. Усі роботи малечі, а їх було багато, передадуть  бійцям на фронт.

А що це за така велика черга? Знайомлюсь із представницею ГО «Спілка творчих людей». Це дітям  малюють на щічках синьо- жовті сердечка. Стрияни і гості міста добре знають творче об’єднання. Вони розмалювали стіни у дитячій лікарні, інсталяції на вулицях міста до Великодня теж їхня робота, художники проводять виставки і майстер-класи, малюють мурали. Днями у рамках проекту «Кольоровий Стрий» завершили малювати стіну, що біля школи мистецтв.

На великому панно дві дівчинки Юліана і Даринка малюють свою історію. Юліана намалювала польський прапор і прикордонний стовбець. «Поляки дуже допомагають Україні!» – каже дівчинка.

Поруч стоїть маленький хлопчик, років п’яти.

– Мене звати Юрій, я прийшов з сестрою і бабусею. Я вже навчився  робити…мандалу. Хочу, щоб усе було красиво!

Ми обов’язково переможемо! Наша молодь, наші діти особливі,  ми маємо, ким пишатися. Це росте нове, потужне покоління! Ми хочемо, щоб усе було красиво в нашій мирній країні!

Емоційно Міжнародний день молоді пройшов у Міському будинку культури. Тут охочі зібралися на арт-виставку, яку організував Стрийський Молодіжний центр. Серед експонатів – художні роботи дітей з числа ВПО, які особисто пережили жахіття окупації та втрату рідних.

Також учні школи бойового гопака «Шаблезуб» продемонстрували магію козацького бойового танцю. Завершилось дійство флешмобом.

12 серпня Україна відзначила міжнародний День молоді. Свято започатковане ООН і щороку має іншу тематику, що стосується сфери молодіжного життя. Українській молоді цьогоріч тематику обрав ворог, тому майбутнє нашої країни в руках свідомих, загартованих, волелюбних та незалежних людей. Після того, як сучасні Герої виженуть з нашої землі окупантів, нове покоління українців, що виросте із теперішньої молоді, зітре з неї навіть слід московитів.

День молоді святкуватимемо тепер 12 серпня, у відповідності з указом Президента України «Про день молоді». До 2022 року свято завжди відзначалося в останню неділю червня. Цей день символізує прагнення української молоді до інтеграції у європейську спільноту, утвердження принципів демократії і свободи.

Свято у Стрию дало розуміння того, що українська молодь особлива, адже неабияк надихає, мотивує та додає сил в боротьбі нашим захисникам.  Тому не здаємось, а продовжуємо йти до перемоги!

                                                                                                Ольга ПИЛИПІВ.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*