ДЕНЬ НЕЗАЛЕЖНОСТІ ПІД ЗВУКИ СИРЕНИ

24 серпня півроку, як наш незламний український народ протистоїть російській орді, відвойовуючи свою незалежність.  Прогнози, що ворог  у  День народження нашої держави готує «особливі подарунки», на жаль, справдилися.

Зібравшись велелюдно біля памятника  «Будителям» на відзначення Дня Незалежності стриянам довелося зупинити молитву, бо саме в цей час, коли священнослужителі розпочали чин панахиди за Героями, які загинули відстоюючи нашу територіальну цілісність, пролунала сирена.

Після відбою повітряної тривоги святково одягнуті у вишиванки містяни та дисципліновані військові, рятувальники, поліцейські, представники добровольчих формувань  знову вишикувалися на майдані Незалежності. Спілкуючись з тими, хто захищає нас, хто допомагає військовим і внутрішньо переміщеним особам, хто щодня забезпечує нормальне функціонування всіх необхідних сфер життєдіяльності міста, можу зробити висновок, що домінуючим почуттям, яке всі відчували в цей особливий день, була  гордість.

З почуттям гордості за тих українців, які 31 рік тому прийняли історичне рішення й проголосили Акт Незалежності України, з почуттям гордості за тих, хто нині ризикує власним життям на передовій, утверджуючи цю ж незалежність, міський голова Стрия Олег Канівець привітав присутніх, зазначивши: «Сьогодні для України знаковий день. 31-а річниця Незалежності України та 6 місяців повномасштабного вторгнення росії на нашу землю. Московити не можуть жити поруч з квітучою, багатою та вільною Україною. Пече їм наша Незалежність. Ну і нехай! Наші мужні воїни, які зараз захищають на всіх фронтах нашу свободу, невдовзі назавжди відіб’ють у них охоту заглядати на нашу прекрасну Україну! Віримо! Переможемо! Здобудемо! З нами Бог, непереможний народ та ЗСУ!».

Відтак Олег Канівець провів нагородженням військовослужбовців, поліціянтів, надзвичайників, членів добровольчих формувань, священнослужителів і волонтерів почесними грамотами, відзнаками міського голови та цінними подарунками.

Серед нагороджених –  майор ЗСУ Михайло Шмігельський, якого стрияни знають, як автора ідеї «Стрий – місто магнолій». Перебуваючи у короткій відпустці вдома, він у День Незалежності разом з міським головою висадили чергову магнолію, як дерево перемоги, яку так чекають всі українці.

Волонтерка Наталія Луковська, отримавши грамоту від очільника громади, ділиться своїми думками: «Що для мене День Незалежності? Це мої усвідомлені серцем і розумом залежності від усіх, кого я люблю і хто любить мене, від Захисників України, ЗСУ і добробатів, що боронять нашу Незалежність ось уже дев’ятий рік. І наша залежність від воїнів триватиме завжди, допоки наша Україна Незалежна!

Це моя залежність від мого коріння і мого цвіту. Це можливість жити у своїй стороні із моєю сім’єю та друзями. Любити. Навіть, коли несила дихати. Просто любити життя і тих, хто у моєму житті. Це не жити минулим. Сподіватись майбутнього, що Бог дарує милість і я бачитиму своїх рідних.

Для мене важливо думати і говорити рідною мовою. Для мене важливо робити і говорити саме те, що маю на думці. Для мене важливо робити роботу, яку я люблю і яка дає гідне життя. Для мене важливо зберігати усі барви вишитої душі і не дати їй стати сірою. Для мене важливо, щоб Україна перемогла і була! Єдина. Незалежна. Для мене важлива Незалежність! Без пафосу, без гучних заяв, без непотрібних слів. Я дякую Богу, що я народилась тут і тут моє коріння, тут мій цвіт і моя надія. Тут моя земля. Народжена вільною! Слава Україні!».

Присутній на урочистостях перший заступник голови Львівської обласної ради, депутат Львівської обласної ради ВО «Батьківщина» Євген Гірник зазначив: «Ми відзначаємо Незалежність у боротьбі за Україну! Наш патріотизм, згуртованість, захист рідної землі та воля до перемоги вразили світ! День за днем ЗСУ тримає фронт з російським окупантом, а українці купують супутники, щоб допомогти захисникам. Вдячний нашим Героям за їх щоденні перемоги, нашим партнерам за надзвичайну підтримку і кожному, хто не стомлюється допомагати на усіх фронтах! Вірю, що наступний День Незалежності ми будемо зустрічати у всіх куточках України: від Львова до Луганська, від Ужгорода до Донецька, від Чернівців до Севастополя! Вічна слава нашим Героям! Перемоги та миру нашій Батьківщині! Здоров’я і віри кожному з нас!».

Яскравим завершенням свята став виступ ансамблю народного танцю  «Стрияночка» з хореографічною постановкою «Ми з України». Юні танцюристи щойно повернулися з польського міста-побратима Закопане, де тріумфально виступили на фестивалі. І це ще одна гордість стриян.

Дякуємо всім, хто допомагає утримувати нашу Незалежність. Разом до перемоги!

                                                                  Наталія КАРПЕНКОВА. Фото автора.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*