ДЛЯ ЖІНОК, ЯКІ ПОСТРАЖДАЛИ ВІД ГЕНДЕРНО ОБУМОВЛЕНОГО НАСИЛЬСТВА

На базі Стрийської центральної районної лікарні 14 грудня відбулося офіційне відкриття гінекологічного кабінету безбар’єрного доступу для жінок, які постраждали від гендерно обумовленого насильства.

      До речі, це перший з 20-ти таких кабінетів, які планується відкрити в шести областях України, де місцеві жінки, або жінки ВПО, що змушені були переїхати до інших регіонів внаслідок війни в Україні і які постраждали від гендерно обумовленого насильства, можуть отримати кваліфіковану медико-психологічну допомогу. Тож Стрий завдяки підтримці міської влади та оперативному реагуванню керівництва лікарні знову перший у такому чудовому і потрібному починанні.

Професійні навички у виявленні випадків насильства та наданні вчасної якісної допомоги є основою діяльності таких кабінетів, тому вони сприятимуть ранньому виявленню прихованих випадків насильства, забезпечуватимуть превентивні заходи щодо їх можливого повторення, а також підвищуватимуть ефективність координації і спрямування постраждалих до інших надавачів послуг.

Участь у відкритті кабінету взяли координатор проекту від Українського Жіночого Фонду Олена Панченко,  регіональний координатор проекту від ГО Центр “Жіночі перспективи” Надія Костіна, депутатка Стрийської міської ради, очільниця міжфракційної групи “Рівні можливості”, координаторка проекту “Твій берег. Безпечний простір для жінок і дівчат” в ГО Центр “Жіночі перспективи” Євгенія Пристанюк, заступниця міського голови Стрия Христина Грех, начальник відділу охорони здоров’я Стрийської міської ради Ігор Равлінко, директор КНП “Стрийська ЦРЛ” Олексій  Ігнатов, голова Стрийської міської Асоціації інвалідів Леся Назаренко,  член Стрийської міської асоціації інвалідів Уляна Вуйк та медичний персонал Стрийської центральної районної лікарні.

З відкриттям кабінетів стартувала широка інформаційна кампанія на рівні пілотних областей та районів, яку протягом січня-березня 2023 року у Львівській області впроваджуватиме НУО “Жіночі перспективи” – регіональний партнер Українського Жіночого Фонду.

Кабінет обладнано Міжнародним Благодійним Фондом “Український Жіночий Фонд” за підтримки Фонду ООН у галузі народонаселення/UNFPA та Міністерства закордонних справ Данії.

Галина ДАНИЛЬЦІВ.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*