ДУХОВНИЙ МІСТОЧОК КУЛЬТУРНОГО ОБМІНУ

Нещодавно учасники хору «Благовість» катедрального храму Успіння Пресвятої Богородиці м. Стрия (регент Юрій Юник) виступили з духовною програмою для парафіян церкви Успіння Пресвятої Богородиці с. Великі Глібовичі, що на Перемишлянщині (на фото).  До речі, цей храм збудовано за кресленням відомого архітектора Лева Левинського.

Будівництво церкви розпочали у 1927 року і у 1929 році завершили. Храм вражає своєю прекрасною архітектурою зовні та величною внутрішньою оздобою всередині. 14 квітня 1994 року храм визнаний пам’яткою архітектури. 

Стрияни також разом з місцевим парохом отцем Миколою Стручинським, дияконом Володимиром Чухнієм відправили панахиду на могилі Юліана Головінського – сотника УГА, співорганізатора УВО, бойового референта, крайового команданта УВО, крайового провідника ОУН.

Відтак було прокладено духовний місточок культурного обміну  за горнятком гарячого чаю. Ю. Юник запросив  хор «Гармонію» (регент В. Сорока) з Великих Глібович до  Стрия.

І вже 9 жовтня гостей приймали у  катедральному храмі Успіння Пресвятої Богородиці. Отець Мирон Гринишин надав всебічне сприяння  в організації приїзду хорового колективу «Гармонія» у Стрий. На високому професійному рівні звучала Архиєрейська Служба Божа, яку очолив Владика Богдан. По закінченні Літургії –  хор виконав декілька духовних пісень. Приємним було спілкування з о. М. Стручинським, який служить у с. В. Глібовичі і приїхав разом із своїм хором.

Такий духовний місточок, де хористи співають на прославу Бога – продовження  звичаїв  церковного співу з тисячолітньою історією.  Глибокі традиції хорового співу в церквах завжди мала Галичина. Хор «Благовість» і «Гармонія» демонструють високий рівень виконання, як канонічних творів, так і духовних пісень.

Наталія КАРПЕНКОВА.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*