ДУХОВНИЙ ПРОЕКТ «КРИХТА ХЛІБА І СВІЧА ПАМ’ЯТІ»

25 листопада  на парафії Всіх Святих Українського Народу, що  у м. Стрию, відбулося вшанування 90-х роковин пам’яті жертв Голодомору у межах  просвітницько-духовного проекту «Крихта хліба і Свіча пам’яті».

На початку поминального заходу, в пам’ять безвинно убієнних голодом — заморених мільйонів душ українського народу відбулося Богослужіння.

Сектор культури Стрийської РВА разом із відділом освіти, охорони здоров’я та спорту організували обряд ділення чорного хліба з медом.

«Чорний хліб символізує минуле, а мед — сьогодення: свідчення того, що ми молитовно і духовно єднаємося з тими стражданнями, які пережив і до нині переживає український народ», — зауважила головна спеціалістка сектору культури Ольга Боднар.

Жалобне дійство супроводжувала духовна музика у виконанні Народного аматорського академічного хору «Академія» викладачів ДШМ с. Лисятичі.

«І сьогодні проти українців росіяни застосовують геноцидні дії. Адже росія в цій війні переслідує ту саму мету, що й під час Голодоморів — знищити українську ідентичність і націю,”— звернувся до присутніх отець Мирон Гринишин, настоятель Катедрального храму Успіння Пресвятої Богородиці, який завітав на поминальний захід.

Наприкінці поминального чину начальниця відділу освіти, охорони здоров’я та спорту Олена Урдей та головний спеціаліст відділу освіти, охорони та спорту Галина Яців запалили свічки пам’яті та передали вогонь-спомин учасникам, які прийшли вшанувати пам’ять жертв Голодомору.

На парафії зазначають, що цей захід – свідчення того, що  ми молитовно і духовно єднаємося з тими болями, які пережив наш народ. Таким чином, сучасники схилили голови у скорботі й згадали одну з найчорніших сторінок української історії –  Голодомор 1932-33 років. Пам’ятаємо! Вистоїмо! Переможемо!

Олег ДУБ.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*