ЕКСКЛЮЗИВ. ВИСТАВКА «ЖИВІ РОЗСТРІЛЯНІ»

Чи цікаво вам знати, хто заклав інтелектуальні підвалини української культури у 20 ст.?    Чи цікаво вам побачити представників “розстріляного Відродження” – те майбутнє, яке ми втратили, яке знищив наш одвічний ворог.

У неділю 30 квітня ми відкриваємо у культурному просторі «Кав’ярня Книгарня», що у м. Стрию,  виставку “Живі розстріляні”, автором якої є  Мартин Якуб – письменник, громадський діяч, благодійник, волонтер і просто хороша культурно-свідома людина.

Мартин Якуб: «Виставка «Живі “Розстріляні» народилася спонтанно. Після релізу штучного інтелекту Midjourney я кілька днів з ним “грався” намагаючись збагнути можливості.

Аж тут на очі трапився томик Валер’яна Підмогильного, письменника якого я щиро поважаю. Він залишив по собі не так багато світлин, але вже з них можна було зрозуміти, що це був про просто талановитий письменник, а ще й симпатичний мужчина і в його час його любили в тому числі і за зовнішність.

Я “згодував” світлини Підмогильного ШІ і став експериментувати з часом і простором. Вийшли світлини ніби з паралельного всесвіту, де Валер’ян не був розстріляним, він продовжив творити і жити.

І от вже тоді я вирішив попрацювати з іншими авторами “Ростріляного відродження” – Йогансен, Зеров, Семенко, Плужник, Хвильовий та інші. Потрібна була концепція, яка б об’єднала всі зображення наших митців. І я так собі подумав, що непогано було б зібрати їх всіх у барі. Вони собі б сиділи, спілкувалися, пили вино, посміхалися. Ось десь в цей момент і “зроблені” ці знімки.

Цей експеримент – це не що інше, як популяризація нашої культури за допомогою інструментів сучасного світу. Мені насправді не дуже подобається сам термін, який позначає письменників того періоду – “Розстріляне “відродження”. Так, ніби те, що їх розстріляли є важливішим ніж те, що вони зробили, поки були живі.”

Тому, ми запрошуємо вас побачити наживо “Живих розстріляних”. Запевняємо, що це єдина такого рівня виставка у Стрию.

А якщо не хочете знати свою історію “під боком” то така ж виставка буде в Києві в Національному літературному музеї.

Ця виставка (по відвідуваності), мабуть, найкраще покаже нашу культурну свідомість. Тому побачимо, кому направду потрібне культурне життя, а хто ним тільки прикривається

Прокидайтеся! Поки ми живі і не розстріляні!

Анна ХЕМІЙ.