ГОСТІ СОЮЗЯНСЬКОЇ СВІТЛИЦІ

Цікава та небуденна зустріч відбулася 18 лютого у Світлиці «Союзу Українок» Стрийщини, що в Народному домі. Союзянки в цей день приймали у себе бажаних гостей: голову  Всеукраїнської організації «Союз українок» Ористлаву Сидорчук та колишню голову Ореславу Хомик.

Гості приїхали не з порожніми руками – привезли похвальні лис­ти та подяки союзянкам Стрий­щини, познайомилися з історією Стрийської організації, з зацікав­ленням вислухали чи не кожну присутню на зібранні союзянку.  Великою радістю було слухати  Почесного голову організації пані Любов Камінську. Її жертовна діяльність на славу не тільки «Союзу українок», але й багатьох інших громадських організацій Стрийщини подиву гідна!

Пані Ористлава Сидорчук розповіла про роботу організації на Всеукраїнському рівні, про рішення нещодавно проведеної Координаційної ради.  Ця моло­да людина зачарувала і водно­час здивувала усіх. Адже вона – професор національного уні­верситету «Львівська політех­ніка», депутатка Волинської об­ласної ради, багато часу приді­­ляє роботі з міжнародними жі­ночими організаціями. Пані Ористлава також – турботлива матір. Вона – наступниця не менш цікавої жінки – Ореслави Хомик, яка співпрацює з багать­ма українськими патріотични­ми організаціями, відома своєю твердою позицією щодо захисту рідної мови, має великий бага­торічний досвід роботи в «Сою­зі українок».

Такі  зустрічі додають натхнен­ня в громадській роботі. Відомо, що стрийська організація має дуже давню історію, а цього року святкуватиме своє 120-річчя. За плечима – тридцять три роки відродженого згромадження, багато цікавих заходів, повер­нен­ня до життя призабутих традицій. Світлиця організації є своєрід­ним музеєм. Союзянки Стрия свято бережуть пам’ять про на­ших героїнь – сестер Степана Бан­дери. В їх честь виготовлені та експонуються у світлиці стен­ди, випущено буклети. Не менш важливим є вшанування пам’яті про першу голову «Союзу украї­нок» Стрия Осипу Бобикевич та родину Нижанківських. У Світлиці зберігається раритет – рояль родини Бобикевичів-Нижан­ківських. Ткацький верстат і ко­лекція вишитих рушників також зацікавили гостей.

Очільниці «Союзу українок» нагородили подяками багатьох посестер за довголітню працю, волонтерство, відродження мо­лодіжного крила організації. Бу­ли  приємно здивовані, що серед них є матері, сини яких зі зброєю в руках сьогодні захищають нашу рідну землю, є також науковиці, письменниці та поетеси. Та й просто хороші ініціативні люди,  небайдужі до проблем сього­дення.

Цього разу стрийські союзян­ки запросили на зустріч своїх но­вих подруг – жінок, яких доля змусила покинути рідні домівки і перебратися до Стрия. Вра­зили їхні відверті розповіді, світлини зруйнованого житла. Але теплі розмови та філіжанка запашного чаю одразу покра­щили настрій.

Зеновія Ханас, голова «Союзу українок» м. Стрия.

 

 

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*