ГОСТРІ РЕСПІРАТОРНІ ВІРУСНІ ІНФЕКЦІЇ НАСТУПАЮТЬ

Стрийський  районний відділ  ДУ «Львівського обласного  центру контролю та профілактики хвороб МОЗ України»  інформує, що  епідемічна ситуація щодо захворюваності на грип та ГРВІ  на нашій адміністративній території характеризується як нестійка, враховуючи різке зростання кількості захворілих осіб.

Що таке ГРВІ? Гостра респіраторна вірусна інфекція (ГРВІ) — це термін, що охоплює всі захворювання дихальних шляхів, викликані вірусами. Зазвичай така інфекція називається застудою. Найбільш часто зустрічається ГРВІ-грип. Симптоми ГРВІ, ГРЗ, грипу: нежить, кашель,  запалення очей , біль в горлі, головний біль, підвищення температури, болі в кінцівках.

Шлях проникнення вірусів в організм людини повітряно-краплинний (при розмові, кашлі, чханні, рукостисканні з найдрібнішими крапельками слини вірус потрапляє у повітря, що вдихається здоровою людиною). В середньому кожна людина близько 4-5 раз на рік переносить простудні ГРВІ, однак не стає стійким до них у зв’язку з тим, що ці захворювання викликані різними вірусами або їх новими формами. Оскільки вірусів, що викликають простудні захворювання, дуже багато і вони швидко мутують, відсутні ефективні антивірусні препарати, здатні надавати специфічний вплив на всі віруси. Тому мета лікування — пом’якшувати симптоми інфекції.

Чи небезпечні ГРВІ? При відсутності ускладнень ці інфекції не небезпечні. Симптоми хвороби проходять через 1-2 тижні.  Але при даних захворюваннях часті ускладнення — бронхіт, запалення легенів, приносових пазух та середнього вуха.

Для особистого захисту від грипу та ГРВІ необхідно вживати загальні запобіжні заходи:

– уникати тісного контакту з людьми, які виглядають хворими і які мають температуру і кашель;

– ретельно та часто мити руки з милом;

– дотримуватись здорового способу життя, зокрема достатньо спати, вживати багату на поживні речовини їжу та залишатись фізично активним.

Якщо вдома є хворий:

– намагайтесь забезпечити хворій людині окрему кімнату. Якщо це неможливо, тримайте хворого на відстані як мінімум 1 метр від інших;

– обслуговуючи хворого, прикрийте рот і ніс запобіжною маскою, періодично її оновлюючи. Можна придбати готові маски або зробити самостійно;

– ретельно мийте руки з милом після кожного контакту з хворим;

– намагайтесь посилити циркуляцію свіжого повітря в місцях, де знаходиться хворий. Відкривайте вікна та двері для посилення циркуляції повітря;

– дотримуйтесь чистоти у приміщенні, тримаючи миючі засоби наготові.

Якщо ви відчуваєте себе хворим, у вас висока температура, маєте кашель і/або болі в горлі:

– залишайтесь вдома, не відвідуйте роботу, школу та за можливістю уникайте натовпів;

– відпочивайте та вживайте багато рідини;

– прикривайте свій рот і ніс одноразовими хусточками, коли кашляєте і чхаєте;

– ретельно мийте руки з милом, особливо після кашлю та чхання.

Не слід забувати і про такий засіб профілактики, як проведення щеплення проти сезонного грипу за допомогою вакцини, які містять штами вірусів, що циркулюють в епідсезон.

І на завершення хотілося б відзначити, що будь-яке вірусне захворювання, перенесене «на ногах», може погано позначитися на вашому здоров’ї в майбутньому. У будь-якому випадку, при перших ознаках захворювання постарайтеся відвідати лікаря, здати всі необхідні аналізи і отримати рекомендації фахівця щодо стратегії лікування. Пам’ятайте про те, що будь-яке самолікування може призвести до небажаних наслідків і ускладнень.  Успіх у боротьбі з даною хворобою значною мірою залежить від вас самих, від свідомого ставлення до збереження свого здоров’я і оточуючих.

Н. ЯВОРІВ,

лікар-епідеміолог Стрийського  районного відділу

ДУ  «Львівський обласний Центр  контролю

та профілактики хвороб МОЗ України».

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*