
Під такою назвою автор і виконавець, викладач Стрийської дитячої музичної школи ім. О. Нижанківського Михайло Золотуха видав 11 за рахунком випуск Пісенного збірника (для голосу з фортепіано). Методичні поради, вокалізи в джазових інтонаціях «розлетілися» у різні регіони України й автор продовжує отримувати схвальні відгуки та слова подяки від колег-педагогів.
Михайла Золотуха нині більшість часу віддає волонтерській діяльності. Разом зі своїми вихованцями вони тримають музичний фронт і допомагають ЗСУ. Та попри війну, не припиняє втілювати в життя нові проекти.
Він переконаний, що у творчому розвитку і становленні співака, музиканта репертуар відіграє велику роль, адже на ньому виховується музикант-початківець. 3 метою розширення і наповнення вокального репертуару й пропонується нова збірка з творами різного ступеня складності і широкого тематичного спектру.
У збірнику вміщено методичні рекомендації із загальних питань вокального мистецтва: поради, різної трудності вокалізи, вправи, розспівки, скоромовки, які сприяють розвитку професійних навичок, необхідних як у початковому періоді, так і в подальшому. Перший розділ збірки – пісенна лірика для концертного виконання. Далі – пісні для дітей, патріотичні пісні, розважально-танцювальні, пісні про Стрий.
Збірка адресована керівникам та учасникам професійних, аматорських колективів, студентам мистецько-культурних та музичних навчальних закладів, музичним керівникам у дошкільних установах, вчителям співів у загальноосвітніх школах, артистам-виконавцям.
Багато творів у збірці подано з фортепіанним супроводом, що полегшить працю концертмейстрам та акомпаніаторам. Аранжування фортепіанної партії виконали викладачі по класу фортепіано у Стрийській ДМШ ім. О. Нижанківського Оксана Загорянська та Ірина Шваб.
Чималий доробок у пісенній сфері М. 3олотухи на сьогодні відомий далеко й поза межами України. Щодо мелодики та гармонічної основи, то автор залишається вірним собі: використовує ритми, близькі до танцювальних, які мали б відповідно «підігрівати» юнацтво.
«Хоч маємо нині нелегкий час іноді недбалого чи, інакше сказати, примітивного ставлення до музичного мистецтва, до культурної спадщини як до розваги – у піснях Михайла 3олотухи наскрізно проходять зрозумілі й близькі високі теми й образи – любов до Батьківщини, до матері, повага до традицій, вболівання за мову, честь і славу захисників Вітчизни», – так про пісенну стихію нашого земляка відгукнувся член Національної спілки композиторів України, мистецтвознавець Володимир Грабовський.
Наталія КАРПЕНКОВА.
Leave a Reply