І ЗНОВУ ПРО «COVID-19»

Hand in glove hold positive blood test result for the new rapidly spreading Coronavirus,

Станом на початок січня в Україні не виявили нового штаму коронавірусу ХВВ.1.5, який, за даними ВООЗ, вже циркулює у 29 країнах світу, про це повідомляє пресслужба МОЗ України. Також у відомстві зазначають, що ситуація з перебігом COVID-19  контрольована.

Новий штам вірусу — XBB.1.5 — вперше був виявлений у Сполучених Штатах Америки в жовтні 2022 року. За оцінкою американського Центру з контролю та профілактики захворювань, він вже посідає друге місце після оригінального підтипу “Омікрон”. Йдеться про 40% серед всіх підтверджених випадків інфікування коронавірусом у США.

За даними ВООЗ, проводяться лабораторні та епідеміологічні дослідження аби дізнатись, наскільки XBB.1.5 є більш серйозним, ніж інші підваріанти, що циркулюють у світі.

Яка ситуація із захворюваністю на  COVID-19  у нашому місті повідомив завідувач інфекційного відділу Стрийської ЦМЛ Андрій Бабяк. З 1 січня по 15 січня госпіталізовано 3 хворих з підозрою на коронавірус, одержано 19 позитивних результатів у м. Стрию і 4 в районі.

Також Міністерство охорони здоров’я України оприлюднило інформацію про те, що  вакцина від COVID-19  для дітей віком від 5 до 11 років уже доступна в Україні. Зокрема, на Львівщину доставлено 3 000 доз. Ці вакцини призначені на перше і друге щеплення. Вони розподілені у 76 пунктів щеплень.

Для вакцинації дітей від коронавірусу використовують спеціальну вакцину Comirnaty від Pfizer-BioNTech, одна доза якої містить втричі менше активної речовини, ніж вакцина для людей 12+.

Олег ДУБ.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*