«ІДЕАЛЬНИЙ ШТОРМ» У СТРИЮ

2 вересня у Стрию на сцені Народного дому відбулася вистава «Ідеальний шторм» за мотивами книги Віталія Скоцика у постановці Київського драматичного театру ім. Івана Франка та театру «Сузір’я». Актори виступали безкоштовно та під час дійства стояла скринька для збору коштів на потреби ЗСУ. Вдалося зібрати 8 022 грн, які  організатори передали у штаб волонтерів Стрийської сотні Січових Стрільців.

Приймав столичних гостей ресторан «Breadwаy». Організацією благодійної вистави у Стрию займалася керуючий партнер ресторації, поетеса Анна Хемій.

Безперечно, для Стрия – це була грандіозна театральна подія. Глядачі захоплювалися грою акторів, зокрема феєричним Анатолієм Гнатюком, якого добре знають з телеекранів. Його неймовірна енергетика заряджала не тільки колег на сцені, а кожного, хто в цей вечір поринув у театральний світ.

Автор книги та меценат цієї поїздки Віталій Скоцик подарував всім бажаючим книгу з автографом «Ідеальний шторм», розказав про створення вистави за мотивами твору, про важливі сучасні події та багато цікавого…

Ось так він висловив свої рефлексії: «В Інституті ми проводимо багато аналізів та досліджень, сьогодні даємо дуже мало публікацій оскільки все навкруг нас і з нами відбувається в активному процесі. Світ навколо України і Україна всередині себе, як збитий клубок, в якому безліч ниток і сплетінь. Суспільство наповнюють різні емоції, як то лють, розпач, віра і зневіра, любов та ненависть, розчарування і захоплення, повага і зневага… Багато того, що в мирному житті десь далеко ховалося в нетрях людських душ, зараз виривається назовні. Не дивно, що і кількість офіційних розлучень зросла вдвоє, а скільки нас ще чекає викликів попереду, і військові битви, і масові банкрутства і безліч знедолених людей…

В окремих випадках на допомогу людям приходять психологи, але є і більш широкі засоби, що спонукають людину вирватись з свого кола думок і глянути на ситуацію з іншої точки зору чи під абсолютно іншим кутом сприйняття проблеми. Це книга і театр, але сьогодні книгу потрібно принести людям, а театр має приїхати до їхньої домівки.

Ми з  виставою «Ідеальний шторм» та однойменною книгою приїхали до людей. Актори Національного академічного драматичного театру ім. Івана Франка та  Київської майстерні театрального мистецтва «Сузір’я» виконують сповна свою місію та вселяють в людей віру в перемогу і надію на краще. Для мене, як автора книги і автора вистави Богдана Гнатюка –  це також мотивація поглянути на багато речей по іншому, працювати, творити і воювати далі!

Дякую Анні Хемій за організацію в Стрию,   за спільно зроблену хорошу справу. Акторам, надіюсь, було приємно повернутись до гастролей незалежно від не зовсім звичних обставин та готові працювати далі  Анатолій Гнатюк,  Володимир Ніколаєнко, Олег Терновий, Ірина Сопіт та Тетяна Кришталь. Всі кошти, що зібрали організатори від вистав та благодійних ярмарків, пішли на допомогу місцевим бійцям в різних підрозділах ЗСУ, разом до перемоги!».

Фейсбук рясніє світлинами з вистави та після неї. Усміхнені актори та стрияни, які не пропустили унікальної можливості розширити свій кругозір, познайомитися з цікавим автором та не менш цікавими театральними діячами, ще довго перебували під враженнями.

Та є але… Воно у нашій інертності та байдужості. Про це каже Анна Хемій: «Дякую  Віталію Скоцику за приїзд, за те, що привіз геніальних акторів до нас в Стрий. Дякую всім акторам за життя на сцені, дякую Богдану Гнатюку за постановку. Ви зробили мене щасливою і окриленою людиною. Дякую вам за теплі розмови, побажання, жарти і чудовий вечір. Я під великими враженнями від побаченого та почутого на сцені, я торкнулася справжнього мистецтва, адже в цей нелегкий час ми спраглі на такі події. Такі заходи дуже важливі, особливо якщо вони відбуваються на підтримку ЗСУ, адже на цій виставі вдалося зібрати кошти, які передадуть 49-ому окремому стрілецькому батальйону «Карпатська Січ».

Київ – Стрий, Стрий – Київ –  саме так виглядав тур столичної трупи, яка виділила свій час на наше місто і люб’язно зустрілася з містянами. Якби солодко нам не було ввечері після вистави, не обійдеться і без ложки дьогтю: афіші, реклама на радіо, соціальні мережі з максимальним розповсюдженням і наповнення зали на 35 відсотків… Сумно, печально від того, що звідусіль лунає:  «В Стрию немає куди піти, на що подивитися….». І тут до вас приїжджають люди з основного театру країни, безкоштовний вільний вхід і ви пропускаєте цю подію… Байдужість, не підтримка свого рідного вчора, як ніколи, мабуть, показала суть нашого міста. В мене багато запитань, мене мучить совість перед нашими гостями…, але, пам’ятайте, що кожен з нас – це місто, село, країна…. І якщо ви надалі будете такі «активні», то ця війна ніколи не закінчиться…. І я не про війну в країні, а про ваше-наше єство!».

______________

На фото: сцена вистави та актори з Анною Хемій у ««Breadwаy».

                                                                                  Наталія КАРПЕНКОВА.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*