ІНТЕГРАЦІЯ ВПО В СЕРЕДОВИЩЕ ГРОМАДИ

Це назва нового проекту гуманітарного штабу БФ «Рідня». Його ідея належить адміністратору Фонду громад «Рідня», координатору з питань розвитку Святославу Сурмі та Юрію Комарницькому (Агенція регіонального розвитку «Перспектива Стрийщини»).

Партнери проекту: Угорська екуменічна служба допомоги «Actallianse» та  Стрийська міська рада. До участі залучені  внутрішньо переміщені особи, які проживають в Стрию, зокрема в гуртожитках чотирьох ВПУ.

Юрій Комарницький проводив зустрічі в усіх навчальних закладах, розповідав про мету проекту, його заходи та запрошував до участі. Першим знаковим  дійством проекту став  День традиційного автентичного костюма. Також ВПО щотижня відвідують кіносеанси у читальній залі Центральної бібліотеки, музеї Стрия. Заплановано зустрічі з ГО «Мистецька толока», малюватимуть мурал з ГО «Творчі люди», саджатимуть дерево миру, вчать українську мову, братимуть участь в інтелектуальній грі у ВПУ-34, відвідають концерт Михайла Золотухи та ще багато інших цікавих заходів.

У вівторок, 13 вересня для учасників проекту влаштували екскурсію  у м. Дрогобич з відвідинами  театру. Незабутню екскурсію провів краєзнавець Олег Стецюк. Жарти, вплетені у історичні події, підняття на міську ратушу, неймовірний вигляд околиць Дрогобича з висоти десятиповерхового будинку, світлини у креативних локаціях, а на завершення –  вистава «Формула кохання» у постановці Львівського академічного обласного музично-драматичного театру ім. Юрія Дрогобича   та спілкування з режисером В’ячеславом Сорокіним, зачарувало всіх, хто не полінувався і поїхав разом з організаторами.

«Емоції через край, – ділиться враженнями п. Ірина з Харкова. Я дуже скучила за театром. Сподобалася екскурсія, бо гід Олег зумів нас, з просто туристів, зробити  учасниками дійства. Дякую, що є такий проект. Нам справді бракує  спілкування, позитивних емоцій».

Стрий вкотре демонструє свою гостинність. Активні громадські діячі прагнуть залучати тимчасово переміщених осіб до повноцінного життя громади. «Можливо, хтось і залишиться жити у нас, бо багато людей втратили свої домівки, –  ділиться своїми міркуваннями Юрій Комарницький. – Ми готові підставити плече, розказати, показати, і не просто створити гарне враження про наш край, людей, а прагнемо дати розуміння, що ми єдині, ми українці».

                                                   Наталія КАРПЕНКОВА. Фото автора.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*