
Основне завдання школи полягає в тому, як би це не дивно звучало, навчитися – вчитися. Для цього педагоги використовують різні прийоми, що формують навички співпраці, а також забезпечують соціалізацію підростаючого покоління. Однією із форм навчально-пізнавальної діяльності є популярна гра «Брейн-ринг».
Колектив Стрийсько Будинку дитячої та юнацької творчості (СБДЮТ) вже увісімнадцяте проводить із учнями 10-11 класів такий вид інтелектуального дозвілля учнів.
Методист СБДЮТ Людмила Коваль оголошує про відкриття інтерактивної гри. У великому залі Народного дому зібралося дев’ять команд із сіл Стрийської ОТГ: Великі Дідушичі, Нежухів, Подорожнє та представники із шести навчальних закладів міста Стрия.
Журі очолив головний спеціаліст сектору позашкільної освіти Василь Лагоцький. Члени журі: директор СБДЮТ О. Опришко, методист О. Мураховська, керівник гуртка О. Гук.
З вітальним словом виступив директор Народного дому Олександр Ілечко. Привітавши молодь і учителів, він провів коротеньку бліц-вікторину, присвячену 300-річчю з дня народження Григорія Сковороди – філософа та мислителя. За правильну відповідь учні отримали листівки із зображенням будівлі Народного дому.
З перших хвилин турніру представник БФ «Рідня» Святослав Сурма захопив зал цікавим зверненням до учасників «Брейн-рингу», учнів і вчителів. Фонд “Рідня” підготував ексклюзивний подарунок за кожну правильну відповідь – горнятко, спеціально оформлене до дня святкування 300-річчя великого українського філософа Григорія Сковороди.
Учні із зацікавленням шукали правильну відповідь на поставлені їм запитання. Усі хотіли стати власниками оригінального горнятка. Учасники були готові до інтелектуального бою. У результаті цікавої боротьби у фінал вийшли команди села Великі Дідушичі та Стрийського ліцею №2. Перемогу з мінімальним відривом отримала команда ліцею №2.
Голова журі В. Лагоцький привітав переможців і усіх учасників турніру. Переможцям вручив кубки, подарунки та побажав старшокласникам завжди ставити собі мету і досягати її у житті.
Директор СБДЮТ Оксана Опришко подякувала вчителям, батькам та учням за цікаву і змістовну інтелектуальну гру. «Брейн-ринг» закінчився, але в залі ще довго було гамірно.
Оксана Опришко і її колектив – це осередок творчості, толерантності й професіоналізму. Вона так і каже: «Мої дівчата». Гаслом їхнього дружного колективу є слова Сократа, що учні для них – «це не посудина, яку треба заповнити, а факел який треба запалити». Пані Оксана зазначає, що головна мета для її колективу – виховати творчу особистість, пріоритет позакласної освіти – створення умов для творчості, духовності та фізичного розвитку дітей і учнівської молоді. Оксана Богданівна каже, що у них в колективі працює 17 педагогічних працівників, майже усі з вищою освітою. Це методисти, керівники гуртків. Люди, які понад усе люблять свою роботу і дітей, відчувають відповідальність за їх позашкільне виховання. Щоб дитина залишилася в гуртку, потрібно на власному прикладі зацікавити її, навчити робити різні художні вироби і сувеніри. Часто учні перевершують своїх учителів і це найкраща для них подяка. На заняттях пропонуються вправи на логіку, мислення, розуміння і дітям це подобається.
Колектив СБДЮТ активно підтримує українських захисників, волонтерять з перших днів війни. Вони плетуть сітки, купують тканину потрібного кольору. Шили нижню білизну для бійців. Зробили багато сувенірів, зокрема синьо-жовті сердечка, які їм запропонували продавати за кордоном, а за виручені гроші закупляли все необхідне для плетіння сіток і тканину на нижню білизну. Їхні гуртківці створювали багато малюнків для воїнів і підписували: «Ми Вас любимо», «Чекаємо з Перемогою», «Тільки Перемога» та інші написи, які гріють душу воїна.
На запитання, які плани на майбутнє, пані Оксана відповіла, не задумуючись: «Пишемо сценарій про нашу Перемогу!». А крадькома зігнала зі щоки непрохану сльозу. «Скоріше б!».
Ольга ПИЛИПІВ.
Leave a Reply