ІСТОРИЧНЕ РІШЕННЯ

УГКЦ офіційно переходить на святкування Різдва – 25 грудня! Про це повідомив глава УГКЦ Блаженніший Святослав минулого тижня. З 1 вересня 2023 року Українська Греко-Католицька Церква в Україні переходить на Григоріанський календар, але із збереженням чинної Пасхалії.

Для тих парафій чи поодиноких громад, які відчувають себе ще не готовими до такого кроку (за окремим благословенням єпархіального єпископа), залишили можливість літургійного життя за Юліанським календарем до 2025 року.

Очевидно, що війна пришвидшила прийняття такого рішення і спонукала Синод УГКЦ розпочати реформу церковного календаря, що дозволить викорінити «рускій мір» з українського християнства.

А як на наших теренах? Ми звернулися до пароха парафії влмч. Юрія с. Дуліби о. Олега Кобеля, щоб дізнатися його думку про історичне рішення УГКЦ.  Священнослужитель розповів: «Ми проводили опитування в парафіяльній вайберній групі, яка налічує майже 600 людей і 96 відсотків підтримували перехід на Григоріанський календар. Я готував людей, неодноразово на проповідях навчав про це. Звичайно ж, підтримую рішення нашого Синоду. Не думав, що до 2025 року справа зрушиться з місця. Але суспільство визріло для цього. 25 грудня 2022 року, у неділю ми служили в храмі Літургію, я привітався до всіх на проповіді Христос Рождається. Виголосив тематичну проповідь, наприкінці разом з хором та вірними поколядували. Так ми єдналися з цілим світом».

Наталія КАРПЕНКОВА.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*