ІСТОРИЧНИЙ МОМЕНТ ДЛЯ УКРАЇНИ ТА ЛЮКСЕМБУРГУ

Міста Стрий та Еш-сюр-Альзетт підписали договір про співпрацю. Офіційна церемонія відбулася у мерії Ешу за участі делегації зі Стрия, повіреної у справах України в Бельгії та Люксембурзі Наталії Аношиної та української діаспори. Ініціатор угоди асоціація LUkraine asbl за підтримки Львівської ОВА. Підписи у документі поставили мери міст Олег Канівець та Джордж Мішо.
Наші міста обидва промислові й знаходяться на березі річок. Наші країни мають понад 80 років спільної історії. Як зазначив мер Ешу Джордж Мішо: «Наш обов’язок не залишатися байдужими, а демонструвати свою готовність підтримати. Я закликаю інші міста нашої країни наслідувати наш приклад і підписувати угоди з українськими містами. Цей договір символічний, але реальністю стануть конкретні спільні проекти у різних галузях. Ми дуже схожі зі Стриєм і впевнені у міцній і тривалій дружбі».
Представники Стрия, а це, окрім міського голови Олега Канівця, його заступники Андрій Стасів та Христина Грех, депутат Стрийської міської ради Іван Зрайло, депутат Львівської обласної ради Всеволод Білас, начальник управління ЖКГ Ігор Пастущин і начальник відділ внутрішньої та інформаційної політики Марта Стадник були вражені зустріччю та організацією церемонії, солідарністю та підтримкою нашої держави у боротьбі за незалежність.
У рамках підписання угоди відбулися й інші зустрічі. Зокрема, делегація зі Стрия у Люксембурзі взяла участь в благодійній акції на головній площі Ешу, де потужну підтримку надавала українська діаспора.
Розстріляна швидка з-під Харкова перетнула пів Європи, щоб продовжити працювати на перемогу України. Волонтер Чан Кім з колегою пригнали автомобіль у Люксембург, щоб європейці на власні очі побачили, що наша війна це не просто картинка з телевізора.
Асоціація LUkraine (президент Микола Жаров) розпочала акцію зі збору коштів для придбання 112 машин для медиків та надзвичайників. На це їм необхідно зібрати 10 млн євро.
Голова Стрийської громади Олег Канівець та повірена у справах України в Люксембурзі Наталія Аношина також виступили з патріотичними закликами на головній площі Ешу.
Українці – надзвичайна нація! Вони не втомлюються, вони гуртуються, де б не були, і наближають нашу перемогу! Все буде Україна!

За матеріалами Стрийської міської ради.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*