ІСТОРИКО-ПАТРІОТИЧНА СТУДІЯ У БІБЛІОТЕЦІ

22 вересня у Центральній міській бібліотеці ім. М. Шашкевича відбулась історично-патріотична студія «Зеновій Красівський у долі українського народу».

Вшанувати пам’ять Зеновія Красівського, поета, багатолітнього політв’язня, легенди дисидентського руху, борця за незалежність України та відродження УГКЦ, крайового провідника ОУН зібрались його друзі, однодумці та небайдужі стрияни.

Гості заходу змогли переглянути мультимедійну презентацію про основні віхи життя і боротьби Зеновія Красівського, слухали пісні на слова поета у виконання його онуки Оксани. Богдан Сидорак, краєзнавець, просвітянин Стрийщини, який був знайомий з Зеновієм Красівським розповів про цікаві моменти з життя Зеновія Красівського, про його любов, віру, боротьбу за Україну. Пан Богдан надав нам унікальну можливість почути «живий» голос Зеновія Красівського і побачити його останній виступ на з’їзді політв’язнів в Києві в 1990 році. Працівники відділу обслуговування ЦБ ім. Шашкевича Надія Черепанин, Оксана Берездецька та Ірина Багрич декламували поезію Зеновія Красівського. Ігор Короташ та о. Василь Сенів, люди, які особисто знали цю унікальну людину, поділились своїми спогадами про нього.

«Від говорильні ми вільними не станемо. Ми повинні нарощувати не тільки національну і політичну свідомість, повинні нарощувати м’язи, щоб змогти у відповідний момент протиставити себе ворогові у побудові сильної Української Самостійної Соборної Держави.» ( З. Красівський) Пам’ятаймо про це.

                                                            Джерело: Стрийська МЦБС.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*