КОЛЯДА ДЛЯ ЗСУ «ВКРАЇНА НЕ ВПАЛА — ВОНА КОЛЯДУЄ!»

Сіяє радістю земля,

І небо торжествує.

З народженням Ісуса

Ми щиро вас віншуєм!

І все-таки воно відбулося – по­при сирени тривоги і відключення світла – чудове театралізоване вертепне дійство «Прощання з колядою» в Стрийському ліцеї ім. Героя України Андрія Корчака (колишній СШ № 2).

Поблагословив присутніх ду­ховний наставник ліцею парох Церкви Всіх Святих Українського Народу отець Іван Барабаш, під­кресливши, що саме завдяки нашим воїнам-захисникам ми маємо можливість відзначати Різдво і щасливо колядувати.

Розпочалося свято колядою «Хто там по дорозі?..» авторства вчительки української мови і лі­тератури Євгенії Пак у виконанні класної керівниці 6-В класу Рома­ни Пахарук та її учня Ярослава Берездецького. Вони ввели при­сутніх  у таїнство народження Ісуса словами коляди:

Хто там по дорозі,

Що це за невіста

Йде до Вифлеєму?

Се Діва Пречиста.

 Там у Вифлеємі,

В убогій яскині,

Ісус народився

У яслах на сіні.

 А зоря пречудна

Різдво нам голосить,

Що спасення світу

Ісус нам приносить.

І ми враз підімо,

Поклін  Йому даймо,

І радісну пісню

Богу заспіваймо.

А далі дійство продовжилося традиційним сюжетом Вертепу з Ангелами (Єва Михайлевич, Да­рина Дмитришин, Валерія Руси­няк), Пастушками (Аня Маркович, Матвій Полянчич, Єва Мацигін, Аня Лешко), Звіздоношею (Юля Буряк), трьома Царями (Устим Синишин, Віталій Маркович, Яро­слав Берездецький), Іродом (Степан Пак),  Воїном (Тарас Сав­­чин), і Смертю, що стинає Іро­до­ві голову (Валерія Гордій).

Зло переможене! Добро во­сторжествувало! Ведучі Анаста­сія Павлик та Марія Мізерака запрошують усіх до спільної ко­ляди. Радісно і натхненно зву­чать рядки нашої традиційної «Нова радість стала». До само­діяльних акторів приєднуються всі гості.

Учні 4-В класу, де клас­ною керівничкою Оксана Мелен­чук, дарують при­сутнім  колядки: уже традиційну «По всьому сві­ту…»  і ще одну, нову – «Святкує Вкраї­на», в якій так ясно прослід­ко­вується сумна паралель з те­пе­рішніми трагіч­ними часами в Україні:

Святкує Вкраїна,

Хоч в серці тривога,

Різдво в Вифлеємі (2 р.)

Предвічного Бога!

Ослятко зігріло

Його рученята,

В дітей українських (2 р.)

Сумні оченята.

Втікає родина

В Єгипет-чужину.

Лишають родини (2 р.)

Свою Україну…

Співають колядки

В далекому краю.

Ісусе маленький (2 р.),

Тебе всі благають:

 Дай сили здолати

Нам Ірода нині!

Дай нам Перемогу (2 р.)

І мир Україні!

Хай дзвони Софії

Увесь світ почує!

Вкраїна не впала (2 р.)

Вона колядує!

(На мелодію «Старий рік ми­нає…).

Оформлене різдвяною сим­волікою приміщення та чудово виготовлені костюми вертепни­ків створювали святковий настрій та додавали казковості.

Запрошені на свято батьки, які повернулися з передової, при­несли унікальну річ – прапор Ук­раїни з автографами захис­ників. Присутні на святі діти тим­часово переміщених осіб мали можли­вість доторкнутися наших україн­ських традицій, таких ба­гатих і гли­боких на Західній Украї­ні, та зануритися у таїнство різдвя­ного дійства.

Завершилося свято колядо­ваним флешмобом, ініційованим заступницею директора з вихов­ної роботи Іриною Перевізник, спільними колядками та збором коштів для ЗСУ.

Організаторка, режисерка і натхненниця дійства, керівниця гуртка «Діти Світла», що діє при ліцеї, Дарія Припін висловила щи­ру подяку всім, хто взяв участь у святкуванні і долучився до збору коштів:

– Святкуємо цьогорічне Різдво в надзвичайно тяжкий час – час війни. І саме завдяки нашим за­хисникам – нашим Воїнам Світла –  це можливо. Віримо, що зло бу­де переможене і покаране. Все буде Україна, бо з нами Бог! Мо­лимо Бога про те, щоб наступне Різдво ми вже святкували в мирній Україні!

На згадку про свято пані Дарія подарувала усім його учасни­кам патріотичні календарики та при­гостила солодощами, потішивши присутніх оригінальними і такими актуальними віншівками:

Віншую вам, віншую,

Перемогу нашу чую!

Хай приходить в кожну хату

Рік щасливий і багатий!

В теплих сонячних домівках

Діти хай сміються дзвінко,

Землі, зорані боями,

Буйно зацвітуть садами,

Оживе хай вся земля

Без сусіда-москаля,

Знов розквітне Україна,

Сильна, вільна і єдина.

 Щоб мир прийшов на Україну,

Заколосилися поля,

Щоб не снаряди, а зернини

Приймала матінка-земля.

Щоб всі були живі-здорові,

Ніхто  не плакав, не хворів,

Щоб не було ні сліз, ні крові

Від злих і підлих москалів!

Під мирним небом України

Сади вишневі хай цвітуть,

Добробут мир і спокій

У нашу хату хай несуть!

Щира подяка Олі Шалак, учениці 9-а класу Стрийського ліцею імені Андрія Корчака, яка була присутня з  однокласниками на заході як глядач і як фотограф та відеограф.

               Галина ДАНИЛЬЦІВ.  Фото Ольги Шалак.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*