КОРОТКО ПРО РІЗНЕ

Розвиток бізнесу — одна із запорук добробуту громади.
Дякуючи нашим Захисникам, Західна Україна, зокрема і Стрий, знаходиться в глибокому тилу бойових дій, тому зобов’язана утримувати економіку країни та підтримувати фронт. З початком війни пріоритети змінилися: ми активно почали запрошувати у нашу громаду релоковані підприємства та шукати інвесторів, які готові створювати свій бізнес на нашій території.
Днями міський голова Олег Канівець відвідав компанію Time&Space у Стрию, яка виготовляє в’язки для автомобілів та побутової техніки. Це іноземна сімейна компанія (в Україні з 2017 року), яка не тільки започаткувала у нашому місті свій бізнес, а також створила тут європейські умови праці та конкурентне бізнес-середовище.
Власники — Міхаела та Маркус провели екскурсію виробництвом та розповіли про особливості роботи. Зараз на підприємстві працює 180 працівників. Компанія продовжує розвиватися навіть у воєнних умовах і вже оголосила про розширення бізнесу з італійським партнером, що дасть можливість створити нові робочі місця у Стрию.
Також обговорили можливість залучення потенційних інвесторів та створення спільних проектів.

Вшанували Зіновія Красівського.
20 вересня, минув тридцять один рік з дня смерті Зіновія Красівського – українського поета, літератора, члена Української Гельсінської групи, останнього Крайового провідника ОУН.
Зіновій Красівський народився 1929 року на Івано-Франківщині, кілька разів радянською владою був засуджений, загалом у неволі провів 26 років, але не скорився системі і не зрадив своїм ідеалам. Був засновником політичного журналу «Українські проблеми» та часопису “Заграва”, які видавалися в Стрию. Помер у Моршині 1991 року.
З нагоди роковин на території 10 школи, біля пам’ятного монументу великому патріоту та члену Українського національного фронту пройшов урок пам’яті, на який завітали учні старших класів, представники влади та громади. Заступник міського голови Христина Грех та заступник начальниці управління освіти Ігор Олянін поклали квіти до підніжжя монументу.
Все своє життя присвятив боротьбі за незалежність. Його слова досі залишаються актуальними:
«Хай наша кров, страждання наші, жертви
Нащадкам нашим стануть заповітом!
Візьми мене! Дозволь за Тебе вмерти!
Вплести моє життя в вінок Твого безсмертя!
Моя Ти доле, Україно, мій Ти світе!».

В освітніх закладах Стрийщини сформують дружини юних рятувальників.
У трьох освітніх закладах Стрийщини організують дружини юних рятувальників – пожежників (ДЮРП). Про це розповіла Олена Урдей, начальниця відділу освіти, охорони здоров’я та спорту Стрийської РДА.
З метою запобігання загибелі дітей в умовах надзвичайних ситуацій, навчання правилам безпеки життєдіяльності та набуття дітьми навичок поведінки під час їх виникнення, 20 вересня в Стрийській РВА відбулася робоча зустріч головної освітянки району з головним інспектором відділу профілактичної роботи Стрийського районного управління ГУ ДСНС України у Львівській області Іваном Веселовським.
Під час зустрічі обговорили формат та порядок організації роботи ДЮРП на базі таких шкіл: Жидачівський заклад загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів №1 ім. Героя України Тараса Матвіїва; Миколаївська гімназія;
– Стрийська загальносвітня школа І-ІІІ ст. №5 імені Василя Стасюка.
21 вересня, відбулася зустріч із директорами цих закладів загальної середньої освіти, де обговорили функціонування дружин юних рятувальників – пожежників.

Рятувальники Стрийщини проводять практичні навчання щодо дій в разі сигналу “Повітряна тривога”.
Рятувальники Стрийщини продовжують проводити практичні навчання та інструктажі для учнів, дошкільнят, вчителів, вихователів та персоналу щодо дій в разі сигналу «Повітряна тривога», правил поводження з підозрілими та вибухонебезпечними предметами, а також правил пожежної та техногенної безпеки.
Дітям та дорослим доводять інформацію, як не піддатись паніці під час виникнення різного роду небезпечних подій та вчать алгоритму дій під час сигналу «Повітряна тривога», або ж виникнення пожежі, чи будь-якої іншої надзвичайної ситуації. Фахівці ДСНС проводять евакуацію дітей до укриттів та ознайомлюють з правилами, яких необхідно дотримуватися під час перебування в захисних спорудах.
Нагадаємо, що за кожним навчальним закладом Стрийщини закріплено відповідальну особу від ДСНС для проведення відповідних інструктажів, навчань, надання методичної та практичної допомогти, а також консультацій їх керівникам протягом навчального року.

                                                                                                               За матеріалами Стрийської міської та районної рад.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*