
10 листопада на майдані Незалежності у Стрию відбувся благодійний концерт мега популярного українського гурту «KOZAK SYSTEM» у межах туру містами України.
Шкода, що не чисельно прийшли стрияни на концерт, та ті, хто не зважив на холод і дрібний дощик, отримали величезний заряд енергії й позитиву від фронтмена гурту Івана Леньо та неймовірно віртуозних музикантів.
Три місяці з початку війни Івана Леньо служив у спецпідрозділі патрульної поліції, займався евакуацією, супроводом зброї. Його хлопці волонтерили у Шаргороді. Коли окупантів вигнали за межі Київської і Чернігівської областей, його підрозділ пішов на передову, а співака не взяли. Сказали: «Ти зірка. Бери хлопців, грайте людям концерти, бо це дуже необхідно».
«Ми, чесно кажучи, не розуміли, яким має бути формат наших концертів під час війни, тому що розважальна складова точно зайва. Приїхали з концертом у Львів і, поспілкувавшись з людьми після концерту, зрозуміли, що наш формат – без кордонів, без сцени, без світла, напряму з людьми, сприймається, і більше того, потрібен. Зрозуміли з того моменту, що будемо їхати Україною до того часу, поки не виграємо війну. Адже ті, хто вміли тримати зброю, вони її взяли і пішли на передову. Але залишилося дуже багато людей, які не знайомі з військовою справою. Мало того, здебільшого, це жінки, у яких на руках діти, або батьки, люди з інвалідністю. Вони також хочуть бути дотичними до перемоги. Як їм себе знайти? Ця війна не тільки мілітаристичний шлях – це величезний рух спротиву, який ділиться на різні фронти: культурний, економічний, гуманітарний, політичний, геополітичний, цифровий – тобто, ми маємо здолати ворога не тільки фізично (вигнати його за межі наших кордонів). Ми маємо виграти цю війну тотально. Треба бути учасником війни, саме на тому фронті, на якому ти ефективний. Ця війна стосується кожного українця!», – переконаний Іван Леньо.
На своїх концертах «козаки» збирають кошти для захисників, зокрема на дрони. Музиканти розповідають, що гроші, які кидають у скриньку, вони частину використовують на транспортні потреби, готель, звук, а решта донатів – все на ЗСУ. Тому, чим більше українці кидають у скриньку, тим більше дронів придбають.
Наталія КАРПЕНКОВА.
Фото Юлія ПАРАМОНОВА.
Leave a Reply