«КРИЛА ДОПОМОГИ» РОЗПОЧИНАЮТЬ НОВИЙ ПРОЕКТ: ХТО ВМІЄ ВИШИВАТИ — ДОЛУЧАЙТЕСЬ

Як не втомлюються волонтери допомагати нашим захисникам у різний спосіб, так і ми не втомлюємося розповідати про нові ініціативи, щоб залучати якомога більше небайдужих людей до їх реалізації. З перших днів війни у Стрию створилася волонтерська організація «Крила допомоги», роботу якої координує Тетяна Кравець-Крохмаль. Вона зазначає: «Ми волонтерська ініціатива. Збираємось, коли потрібна допомога. У нас волонтери з різних  сфер і організацій. Нас об’єднує мета».

Тетяна викладач вищої категорії, пропрацювала 15 років в Стрийській дитячі школі мистецтв хореографом. Зараз має своїх учнів у клубі «Royaldanc» і там також працює тренером партерної класики і коригуючої гімнастики. Ще тренує молодшу групу в бальному клубі «Пролісок».

Тетяно, ми вже писали про роботу організації «Крила до­по­моги», зокрема про те, як ви шили розвантажуальні жиле­ти, нижню білизну, балаклави, робили з дітьми сувеніри. Що це за новий проект «Вишивана іграшка»?

– Проект «Вишивана іграшка» у нас вже був. Ми вишивали ялин­кові кульки на ялинку під девізом «іграшка за зігрівалку». Тепер ми будемо готуватись до Великод­ніх свят і вишивати писанки.

– Хто втілюватиме в життя цю ідею?

– Батальйон «Золоті ручки», який створився у листопаді ми­нулого року, але дівчата розпоча­ли свою роботу  ще з браслетиків, які допомагали плести дітям на початку війни. Гуртківці на «Стан­ції юних техніків» плели брас­ле­тики, які ми вкладали у «роз­грузки», але не завжди встига­ли, бо потреби росли. І ще нас стали просити патріотичні браслетики волонтери, які їхали за кордон, в подарунок людям, що допомага­ли. Одна з волонтерок запропо­нувала ставити їх у магазинах, щоб будь-хто міг собі їх придбати і таким чином задонатити. За ці кошти ми купували тканину і ши­ли «розгрузки», нижню білизну і накомарники. Діти нам активно допомагали, ми розростались до сусідок. Поясню. Спершу це були сусідки, які виходили на вулицю ввечері і всі плели браслетики разом з дітьми, нас це ще більше здружило і ми так переносили новини і тривоги. Відтак, доєд­нались професійні майстрині –  це  Оля Гук-Бульбах з викладачами і учнями БДЮТ, Наталя Семків зі школи мистецтв, яка допомагала шити «розгрузки», але тепер вже підключилась з дітками, Оксана Сямро, яка шила нижню білизну, і, як виявилось, дуже талановита майстриня, викладачі «Станції юних техніків» Ірина Борщ, Богда­на Яворська, Галина Білущак. Приєднались зі спільноти «Не байдужі». Люба Кузімчак і дівча­та, що шили «розгрузки», вияви­лись теж супер-майстринями, в українців це, мабуть, в генах, Світлана Бухно, Оля Стриганин-Гульчевська, Люба Доскач, Хрис­тя Стинавська, Наталя Гирич, Олена Гункевич, Оксанка і я.

Знаю, що Ваші майстрині організовували і майстер-кла­си.

– Так. Влітку ми збирались у приміщенні СЮТ, за що дякуємо директорові Ігорю Сафіянику,  ра­зом з дітками і спільно творили різні поробки, дівчата проводили окремо майстер-класи, де з хлоп­чиками і дівчатами вчилися  роби­ти й розмальовувати магнітики, брелки, заколки. Ці всі готові ви­роби ми відправляли на ярмарки за кордон. Америка, Франція, Англія, Голандія, Польща, Німеч­чина, Фінляндія. За виручені кош­ти нам передавали засоби від комарів, «зігрівалки», ми купували тканину для «піддупників»,  ниж­ньої білизни і накомарників, па­рафін для свічок. Придбали дві швейні машинки на «Станцію юних техніків», бо вона стала на­шою майстерню.

– З початком нового навчаль­ного року Вам довелося під­лаштовуватися до нових реа­лій?

– Ми постійно підлаштовуємо­ся до обставин, бо ворог не дає нам можливості спокійно працю­вати. Справді, з вересня розпо­чалось навчання на «Станції юних техніків», наші діти-волонтери теж пішли вчитись, тому ми вже так активно не могли збиратись, як колись. Вирішили перефор­матуватись і підлаштуватись до нових реалій. Зробили групу у «вайбері» під назвою «Золоті ручки», попри те, що ми всі актив­но працюємо на основних ро­ботах, плюс домашні турботи, нас все рівно тягнуло щось робити. Тому задумали проект «Вишита іграшка» в листопаді, знаючи, що зимою буде холодно і нашим хлопцям на фронті потрібно теп­ло, ми придумали «іграшку за зігрівалку».  Закінчився цей проект і дівчата кажуть:  потрібно думати, що робити на Великдень. І тоді за збігом обставин мене осінило, що так ми зцілюємось. У нас зако­довано в генах, ми майстрині, вишивальниці, так рятуємось від сирен тривоги. Працюючи руками, голкою, вишиваємо історію, вкла­даючи душу. У кожного з нас є рідні на фронті і коли там важко –  дівчата самі мене просять дати їм роботу вишивати, це рятує, тим більше знаючи, що за цей до­нат допоможемо як не своїй, так іншій дитині, там, на фронті. Як сказала одна з вишивальниць: «Вишивка – дзеркало народу і душі». Раніше я ставилась до цього вислов­лю­вання поверхнево, а тепер воно врізалося в моє серце. Тому я і запропонувала ще жінкам приєд­натись до нас.

Вас, Тетяно, дівчата назива­ють «клей, що склеює пазли». Ви про це знаєте?

– Знаю. А ще жартують: сама ненормальна і позбирала біля себе таких. Ми так підбадьорює­мо одна одну. Ще вони мають свої девізи. Наприклад, «Було б ска­зано – зроблено буде». Натякаю­чи, що я вічно придумую їм роботу. І з останніх: «Нас так просто не здолати».

– Паралельно з «Вишитою іграшкою» у Вас є ще один проект для поранених бійців.

– Так. Останній збір коштів у нас був на новий проект. Ми шиємо адаптований одяг для шпиталів. Уже відправили у Львівський, Київський і Дніпровський. Це довга історія, де задіяно дуже багато людей. Ми наші «Крила допомо­ги» не опускаємо. Запрошуємо усіх бажаючих долучатися у будь-який спосіб. Нас легко знайти у «Фейсбуку». Пишіть, запитуйте, пропонуйте. Ми відкриті до спіл­кування і налаштовані серйозно працювати до повної перемоги України. Підсумовуючи сказане, додам: розпочинається новий вишивальний проект, в якому стібки будуть складатися в симво­ли та розповідати про радість і біль, сум і надію. Ми будемо зцілюватись, зашиваючи життя в полотно. Кошти, як завжди, буде­мо збирати своїм найріднішим Героям.

Наталія КАРПЕНКОВА.

 

 

 

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*