КУЛЬТУРА – ГЕНЕРАТОР ЄДНАННЯ НАЦІЇ І БРОНЬ ДУХУ УКРАЇНЦЯ

Минулої неділі сектор культури Стрийської районної державної адміністрації  спільно із управлінням культури, молоді та спорту,  працівниками культури Гніздичівської ОТГ,  директором ТІЦ «Стрий» Олександром Сікорою та працівниками культури с. Касько продовжили свою роботу в рамках культурно-просвітницького проекту «Цей день в історії» з нагоди  80-річчя УПА та відзначення Всеукраїнського дня працівників культури та майстрів народного мистецтва.

Гуртом відвідали Народний музей Визвольної боротьби ОУН-УПА с. Кавсько, де мали можливість ознайомитися з історією військово-політичної формації українського визвольного руху.

Саме зараз, у час Героїчної війни, відбувається гарт української нації та держави і ця історія є вкрай необхідною і актуальною. Саме зараз ми повинні усвідомити, що нічого не отримується без боротьби. Без боротьби з агресорами. Без боротьби з собою. І УПА – це яскравий приклад захисту інтересів держави, нації та всього українського народу.

У кожного свій фронт, а у працівників культури свій культурний фронт і це фронт за європейські цінності, адже ми – європейська країна. Не «біляєвропейська». Ні. Україна – це Європа у всіх значеннях, де важливим є пісня, слово, книжка.

Тому працівники культури двох громад Стрийського району мали про що говорити, мали за честь ділитись досвідом своєї роботи.

Війна триває, і кожен та кожна з нас мають щоденно дбати про те, щоб допомогти Україні.  Збройні сили України сьогодні є щитом для демократії всієї Європи, а працівники культури є щитом і берегинями українства, української спадщини, українських традицій.

Говорили про одну із українських традиційних видів декоративно- прикладного мистецтва – українську народну ляльку. Але не про ляльку-мотанку, а про оберегову ляльку, яку робили на території Стрийщини ляльку–напханку.

Лялька-напханка, як і лялька-мотанка є прадавнім сакральним оберегом, яку робили лише на цій території Стрийщини. У своїй суті це маленький витвір мистецтва, поєднання минулого і сучасного, це зв’язок з предками, посередник між старшим та молодим поколінням.

Кожен з присутніх зробив свою ляльку-напханку «Українську стійкість» і віримо, що виготовлена власними руками лялька-напханка стане кожному з нас оберегом.

Дякуємо всім працівникам культури, які чітко розуміють важливість української культури і чітко знають вона наша суперсила.

Ольга БОДНАР,

головний спеціаліст сектору культури РДА.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*