«КВИТОК В IT» НА БЛАГОДІЙНОМУ МАЙСТЕР-КЛАСІ

Громадська Організація «GoFriends» і БФ «Благомай» провели у м. Стрию благодійний майстер-клас «КВИТОК В IT». Його мета –  наперекір воєнному часу  допомогти підліткам отримати сучасну професію в IT-сфері:  Web-дизайнер,  SMM, HR, Маркетолог/таргетолог,  Програміст Front-end, Back-end: Python, JavaScript,  Кібербезпека, робототехніка,  IT Рекрутинг,

У ньому взяло участь 32 юнаків та дівчат віком 14-23 років. Формат майстер-класу –  був офлайн. Організатори прагнули дати молоді розуміння того, як легко потрапити у світ IT,  що вивчити IT – це дійсно цікаво і можливо,  які IT професії можна засвоїти і навчитися заробляти за їхньою допомогою,  які власні таланти можуть розкритися в IT.

Учасники обирали тему, яка їм найбільше сподобалася, мали змогу особисто поспілкуватися з професіоналами та поставити питання й отримати на них відповіді.

Програма була насиченою і різноплановою. Основний спікер со-founder компанії «Gold People Software», засновник «GoFriends IT Academy» Євген Моісеєв. Про ази  маркетингу та «Web-дизайн»  розповідала  digital маркетолог, SММ, таргетолог Юлія Моісеєва. Придачкина Софія говорила про  «Інтегратор, технічну підтримку», про «Сторімейкер» –   Анна Мухортова.   Євген Козинський дав розуміння видів і основ програмування. Віталій Шуманський ознайомив з теорією та практикою в царині  «NFT» й  стартапу «Чат-боти». Юрій Михайлишин розповів все про рекрутинг, а Анна Моісеєва про сторіс в Інстаграмі.

Були тести на логіку й на рівень знання англійської мови. Проводилися практичні заняття в 3-х групах: дизайн, програмування, маркетинг. На завершення відбулося урочисте закриття та вручення сертифікатів про проходження ІТ майстер-класу.

«Я вже мав досвід проведення майстер-класу, оскільки брав участь у попередніх двох в Мукачево та Івано-Франківську, – розповів один зі спікерів Віталій Шуманський. –  У Стрию була дуже розумна і цікава аудиторія, ставили змістовні питання і уважно слухали.  Чи вийшло когось навчити? Не думаю, це складна галузь, але дати конкретніше уявлення –  точно вдалося. Моєю темою було створення генеративного мистецтва, продаж його як NFT, пояснення сенсу і технічної сторони NFT.   Наприклад, задача: як дізнатись відсоток прогресу циклу відмальовки кругів, і потім використати його для створення градієнту? Правильна відповідь: взяти номер круга, поділити на потрібну кількість, і помножити на значення кольору. Учасники давали ідеї для зображення, пропонували вирішення алгоритмічних задач і спостерігали, як практично це робиться».

«Майстер-клас пройшов дуже вдало, –  зазначає організатор  благодійного навчання «КВИТОК В IT» Євген Моісеєв. – Зазвичай ми проводили такий захід для дітей з соціально незахищених сімей, сиріт і спостерігали, що вони не завжди могли сконцентруватися, не уважно поводилися. У Стрию взяло участь 32 дітей, зокрема з числа внутрішньо переміщених осіб, і ми були вражені пунктуальністю й серйозним налаштуванням. Дехто прийшов завчасно до початку і ми мали змогу поспілкуватися у неофіційній обстановці. Учасники були дуже дисципліновані й ми бачили бажання вчитися. Активно включалися в процес і багато запитували про ІТ професії. Тести на логіку склали майже на відмінно. З 15 по 22 серпня плануємо провести   ІТ кемп у Моршині й запросимо чимало дітей зі стрийського майстер-класу, щоб вони пройшли навчання у нас в літньому кемпі. А за їхніми результатами навчання, створення стартапів запропонуємо річне навчання у нашій ІТ Академії».

Організатори переконані, що зайнятість дітей у  нелегкий воєнний час та їхня мотивація у подальшому здобути сучасну професію дасть змогу охопити якомога більше юнаків і дівчат. Головне бажання, підтримка рідних  і здобути омріяний «квиток в ІТ» цілком реально.

                                                                         Наталія КАРПЕНКОВА.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*