«ЛІДЕР В МЕНІ» КУРС ДЛЯ ШКОЛЯРІВ

БФ «Інтелект нації» ініціював стажування вчителів зі Стрия для викладання курсу «Лідер в мені» для стрийських школярів. Четверо викладачів вже отримали сертифікати компанії «FranklinCovey» та готові до праці. Своєчасне  впровадження цієї програми для дітей у воєнний час має надзвичайно велике значення.

Чому нам важливо, щоб цей навчальний курс був у Стрию?

– Бо цінуємо і хочемо вберегти інтелект  нашої нації. Посттравматичний стресовий розпад (ПТСР) –  це той стан у якому зараз перебуває наша країна.

Це різновид неврозу, що виникає внаслідок переживання однієї чи кількох подій, що травмують психіку.

На жаль, на долю нашого покоління випало чимало таких подій, особливо протягом останніх 3-ох років. Спершу COVID, сьогодні – щоденні жахіття війни.

Про симптоматику та важкі наслідки ПТСР ви можете прочитати в мережі, та на жаль, більшість українців їх знають з життя, а не з теорії.

Україні потрібне майбутнє. Майбутнє – це ті діти, завданням яких буде розвивати врятовану нами для них Україну! Це ті ж діти, які пережили ізоляцію COVID;  які прокидалися від вибухів; які переховуються у бомбосховищах; які під обстрілами тікали до безпечних територій; які плачуть за втраченими родичами, друзями, батьками, домівками; які намагаються стати “своїми” у нових містах; які живуть у тимчасових приміщеннях, що стали для них оселею;  які ділять своє житло з українцями, що житло втратили внаслідок війни; які приймають нових дітей у шкільні класи; які готові до екстреної ситуації; які щоденно гортають стрічки соцмережі з повідомленнями про смерті та звірства окупантів.

Зростати здоровим за таких умов нелегко. Біда стресового розладу ще й у тому, що часто, наслідки є відтермінованими і не розпізнаються одразу.

Програма «Лідер у мені» має інструменти, які допомагають вивести дитину зі стану стресу (у тому числі латентного, нерозпізнаного) та запобігти подальшому зануренню дитини в негативний стан.

Цей курс спрямований на формування життєвої стійкості. Стійкість не усуває ризики та стреси, але дозволяє ефективно боротися з ними. Коли накопичується позитивний досвід і діти набувають навичок подолання стресових ситуацій, які допомагають їм управляти стресом, точка опори може змінитися і тоді чаша терезів легше схилиться у бік позитивних результатів.

Наші діти не будуть першими – експериментальними, ефективність цієї програми доведена у воєнний час  в Лівані, саме там впроваджувався цей курс для дітей. У Лівані ця ж Програма “Лідер у мені” була схвалена Генеральним секретарем  католицьких шкіл.

Складний психосоціальний феномен ПТСР претендує на проблему N’1 в українському суспільстві, бо вражає усе населення – військовослужбовців, безпосередньо їхні родини, а також громаду в цілому. Від ефективності розвитку стійкості, характеру, моралі, лідерства, від формування м’яких навичок з дитячого віку залежить чи зможе процвітати наш край – Україна в майбутньому.

«FranklinCovey» – це транснаціональна компанія, яка працює у цілому світі. Навчання платне. Українському офісу вдалося отримати значні знижки для дітей України, проте, в умовах війни, економічної кризи не усі батьки можуть оплатити навіть суму зі знижкою, а програма справді є корисна для дітей.

Вартість навчального курсу – 550 грн/місяць, тривалість курсу – 10 місяців.

Тобто, повний курс для однієї дитини коштує 5 500 грн.

Благодійний фонд «Інтелект нації» закликає міську владу, соціально орієнтований бізнес міста долучитися до впровадження цього навчального курсу. Кожен може стати благодійником – подарувати дитині, кільком учням чи цілому класу можливість навчитися долати життєві перешкоди та досягати успіхів у доброму здоров’ї.

 

Ірина КАРПІНСЬКА, голова БФ «Інтелект нації».

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*