ЛЮБОМИРУ ГУЗАРУ ПРИСВЯЧУЄТЬСЯ

26 лютого, у день 90-річчя від дня народження Блаженнішого Любомира Гузара, у храмі Успіння Пресвятої Богородиці м. Стрия  відбувся унікальний духовно-просвітницький вечір-спогад «Моя мрія – бути людиною». У межах заходу звучала кантата «Сім слів Христа» на вірші о. Ва­силя Мендруня, музика Мирона Дацка. Літературний текст читав о. Юрій Олійник.

Участь брав камерний оркестр Стрийської музичної школи ім. О. Нижанківського, керівник Іриней Турканик, та хор викладачів Да­шавської музичної школи ім. Ф. Колесси, керівник Степан Целюх.

Стрияни, яким цього дня по­щастило бути в храмі, відзнача­ють духовну і мистецьку велич талановитих виконавців, які бездоганно виконали посвяту одному із творців відродженої Української Греко-Католицької Церкви, кожен крок якого був прикладом молитви та терпіння, чесності та пастирської скромності.

Пророчі слова Любомира Гузара актуальні для України та нашого суспільства у важкий пе­ріод війни з окупантами Кремля. Ось кілька цитат.

  • «На мою думку, не треба бути генієм, аби довести, що українці і росіяни – різні народи».
  • «Ісус Христос каже, що треба любити усіх, навіть ворогів. Що це значить? Молюся не за те, аби ворогові краще йшло, а за те, аби він також сповняв Божу волю. Це є ціль нашої молитви за ворогів: що­би вони не грішили. Те, що ми переживаємо – оця агресія, військовий напад, то є дуже не­справедливо. Ми молимося, аби вони побачили правду».
  • «Нам не можна і не треба втрачати надії на кращі часи. Замість того, аби зневіритися – беріться до роботи».
  • «Справжня, остаточна пере­мога стане можливою, якщо ми всі в повному значенні цього слова будемо поводитись, як належить людям. Всі інші перемоги є лише частковими або уявними і ніколи не приносять справжнього миру».
  • «Патріотизм, який вчить ненавидіти будь-кого, не є хри­стиянською чеснотою. Треба лю­бити своє, бути готовим навіть віддати за це своє життя, але не робити цього коштом іншої лю­дини».
  • «У світі було б набагато мен­ше зла, якби всі, хто має владу, розуміли, що в їхніх руках пре­красний спосіб служити іншим людям».

Олег ДУБ.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*