ЛЮБИМО! ПІКЛУЄМОСЬ! ЗАХИЩАЄМО!

1 червня відзначається міжнародне свято – День захисту дітей.  Всі діти потребують підтримки та захисту від дорослих, особливо під час війни. Зазвичай, в цей день кожне місто готувало розважальну програму,  у школярів починалися літні канікули. Цьогоріч офіційної програми заходів у Стрию не було, але без уваги, подарунків і розваг діти не залишилися. У Стрийській громаді пройшло ряд дійств, які  подарували усім усмішку.

Перше свято  відбулося у Лисятицькому старостинському окрузі. Для дітей влаштували ляльковий театр, показові поєдинки з дзюдо, майстер-класи з розмальовування пряників та плетіння браслетів. Також діти мали змогу зіграти в настільний теніс та футбол з професійними тренерами – Василем Багричем, Юрієм Галієм та Ігорем Лебідем, а голова молодіжної ради Оксана Кобрин провела пластунські змаги. На завершення свята розпалили багаття та запекли картоплю для присутніх.

Усі четвертокласники нашої громади, чиї батьки зараз на передовій захищають незалежність України, отримали з нагоди Дня захисту дітей новенькі планшети. Їх вручили дітям добрі феї –  заступниця міського голови Христина Грех та начальниця управління освіти Лідія Стасенко (на фото). Всього 50 планшетів для дітей, 2 мультиборди та 4 проектори для шкіл подарували німецькі друзі з міста-побратима Дюрена –  Peter Muller, Bernhard Zippel, Gerhard Suhr, Messdiener Merken.

Дійство відбувалося у сесійній залі. Хлопчики й дівчатка сиділи на робочих місцях міських обранців, ошатно одягнуті у вишиванки. Зосереджено  спостерігали  за дійством та раділи сюрпризу.  Після офіційної частини, не випускаючи з рук новенькі планшети, побігли на майдан Незалежності, де для них працівники управління культури, молоді та спорту організували святкову імпрезу. Діти малювали на асфальті свої побажання, прикрашаючи їх  улюбленими кольорами – синім та жовтим. Завершилося свято також кольорово – флешмобом. Школярики, розподіливши спеціальний порошок національних кольорів, одночасно підняли руки до гори та розсипали його довкола. Утворився символічний прапор України.

Служба у справах дітей Стрийської міської ради спільно з ювенальними поліцейськими та студією «Гумель-Кідс» провели свято для дітей, які тимчасово зараз перебувають у Стрию. Дітки брали участь в розвагах, які їм організували аніматори, а також познайомились із роботою поліцейської машини. Було багато радості, сміху та щасливих очей і світлини з поліцейськими.

Весело і гамірно цього дня було й  на подвір’ї ВПУ-34 у Стрию. Малеча, для якої через кляту війну гуртожиток училища став другою домівкою, малювали, співали і танцювали разом з художніми керівниками та психологами навчального закладу.

Були й інші святкові заходи, які запам’ятаються  дітям на довго. Яскраві емоції, гарний настрій та можливість відволіктися від похмурих думок у перший день літа дали хороший старт на майбутні літні канікули. Щасливі діти – мирна Україна! Любимо! Піклуємося! Захищаємо!

                                                                                     Наталія КАРПЕНКОВА.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*