МІНІ-ВИСТАВКА «НАШІ ОБЕРЕГИ»

У меморіальному музеї ім. О. Бачинської, що у м. Стрию, знову цікава експозиція. Її організувала науковий працівник музею Романа Савчин. Назвали виставку робіт талановитої майстрині, художниці Наталії Лаганяк «Наші обереги», бо так потребуємо нині заступництва вищих сил від руйнувань та смерті, яка на перших шпальтах інформаційного простору. 

Ляльки-мотанки в українських костюмах і картини з їх зображенням, в’язані ангелики з синьо-жовтими сердечками милують око і, справді, створюють відчуття захищеності, бо ляльки-мотанки з давних-давен –  родинні обереги українців.

Наталія Лаганяк не вперше у музеї О. Бачинської виставляє свої роботи на різних тематичних вернісажах. Представлені на новій міні-виставці вироби і картини  ще не показувала на широкий загал, окрім ляльки з писанкою.

Працює викладачем малювання у Братківській школі мистецтв вже 20 років. Серед її особливих захоплень – створення креативних ялинкових прикрас ручної роботи, зокрема гачковані й розмальовані кулі. Також малює «петриківку», займається розписом стін, полюбляє писанкарство. Як зазначає сама художниця,  займається тим, до чого у неї «лежить душа». Лялькарством цікавилася давно та почала виготовляти мотанки відносно недавно, років зо два.

«Взагалі маю інтерес до старовинних костюмів різних країн. Переглянула чимало  різних відео про костюми. Дійшла такої думки, що наш український одяг найкращий у світі, і, мало того, ще й практичний. Без зайвих кринолінів, спеціальних кілець для суконь, –  розповідає пані Наталія. –  З теперішньою ситуацією приходить усвідомлення, яке усе наше українське прекрасне. Так у мене народилася ідея створювати ляльки в національному одязі. Картини – це фрагменти костюмів. Черес, коралі, зґарди – це  взагалі окрема тема для мене, то є щось неймовірне. Переконана,  наше рідне треба пропагувати».

Подивитися на красу українського одягу, ляльки-мотанки, порозглядати найдрібніші деталі буде змога у відвідувачів музею Ольги Бачинської протягом місяця.   Українці вірили, що у власно виготовленій ляльці присутній дух роду, який й оберігає членів своєї сім’ї від всіляких негараздів та передає вікову мудрість,  знання прийдешнім поколінням.

 

                                                              Наталія КАРПЕНКОВА. Фото автора.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*