МОБІЛЬНА КОМАНДА ОНКОСПЕЦІАЛІСТІВ ЇДЕ ДО ВАС

Стрийський Центр первинної медико-санітарної допомоги співпрацює із Центром сучасної онкології з Краматорська. Через військові дії онкологічне відділення зараз працює на базі Стрийської районної лікарні. Сьогодні онкоспеціалісти їздять селами нашої громади і безкоштовно обстежують та надають консультації. Серед медиків: уролог, невропатолог, гінеколог, ендокринолог та кардіолог. На місці проводять і УЗД обстеження.

Важливо дбати про здоров’я, а щоб співпраця між лікарем та пацієнтом була тісною, медицина має бути якісною і, що не менш важливо, доступною. Саме тому Стрийський Центр первинної медико-санітарної допомоги спів­працює із закладами, де трудять­ся вузькопрофільні лікарі. Одним із таких яскравих прикладів – Центр сучасної онкології з Крама­торська.

Медична директорка СЦПМСД Марія Підлужна розповідає, що співпраця з колегами з Крама­торська, як ніколи, на часі, бо рівень захворюваності онколо­гічного профілю на високому рів­ні. Багато пацієнтів виявляють, на жаль, у запущеному стані.

Один епізод такої співпраці – це приїзд медиків у амболаторію с. Верчани. Охочих потрапити до онкоспеціалістів виявилося чи­мало. Багато мешканців села прийшли з конкретними проб­ле­мами, а були й такі, що в цілях профілактики вирішили скорис­татися нагодою та перевірити своє здоров’я.

Чоловіки проходили УЗД, кар­діолога, уролога. Жінки перш за все записувалися до гінеколога, бо попри домашні турботи, роботу спеціально їхати в Стрий до ліка­ря завжди відкладали «на потім». Онко-гінеколог Ната­лія Лобанова обстежила вже чимало жінок на таких виїзних оглядах і констатує, що у багатьох  виявила серйозні проб­леми із здоров’ям. Великий відсоток  тих, у кого патологія мо­лочних залоз і це одна з причин нехтування щорічних медичних профілак­тичних оглядів. Фахі­вець заува­жує, що в сільській місце­вості є жінки, які останній раз були в гінеколога 20, 10 чи 5  років тому.

У мобільній команді онко­спеціалістів, до кого можуть по­трапити мешканці громади: уро­лог, невропатолог, гінеколог, ен­докринолог та кардіолог. Про­водять і УЗД обстеження. Для ефективності та зручності пацієн­тів Донецька військова адміні­страція подарувала медикам з Краматорська автомобіль. Отже є можливість перевозити медичне обладнання для оглядів.

Попереду в лікарів ще багато сіл нашої Стрийської громади. Тому запитуйте у свого сімейного лікаря, коли спеціалісти будуть у вашій місцевості.  Скористайтеся нагодою ретельно обстежитися. Пам’ятайте, хворобу легше попе­редити, ніж лікувати. Будьте здорові.

Наталія КАРПЕНКОВА.