МУЗЕЙНА ПЕДАГОГІКА

І знову майстер-клас у музеї художника Петра Обаля. Керівники гуртків Стрийського Центру творчості дітей та юнацтва у своїй навчально-виховній роботі залюбки використовують методи музейної педагогіки. Адже такі  гурткові заняття в інтер’єрі музею допомагають пізнати, вивчити, усвідомити та відчути історичну й культурологічну спадщину нашого краю.

Напередодні, невтомна популяризаторка творчості митця, наукова працівниця музею Ірина Ханик оформила нову міні-виставку «Світ мистецтв очима дітей» – це роботи  вихованців гуртка «Художні вироби з шкіри», яким керує Надія Борис. До слова, виставка триватиме протягом лютого-березня і всі охочі зможуть її оглянути.

І саме ці юні таланти разом зі своєю творчою керівницею гуртка  вчилися оздоблювати предмети побуту кольоровою шкірою, нитками й іншими звиклими предметами. Перед початком заняття Ірина Ханик провела екскурсію музеєм та розповіла цікаві моменти життя художника Петра Обаля, його творчий шлях.

«Я залюбки проводжу заняття у музеї як для своїх гуртківців так і для інших школярів. Цього разу ми декорували підсвічник, дуже потрібна у наш час річ, –  розповідає Надія Борис. –  За основу взяли скляні форми як підсвічники для свічок. Визначили актуальність теми, важливість свічки в наших традиціях, побуті, святкуванні християнських свят. Джерелом творчості є народні мотиви, традиційні техніки художньої обробки з шкіри. Декорували виріб, використовуючи шкіру, нитки, виготовляючи мотиви техніками аплікації, мозаїки, плетення. На завершення творчого процесу ми запалили свічки як символ світла та тепла».

Хлопчики й дівчатка завзято і творчо працювали, тому час промайнув дуже швидко та змістовно. Гуртківці та їхня керівниця були задоволені результатом. Діти власноруч виготовлені підсвічники понесли додому, щоб прикрасити своє помешкання.

Наталія КАРПЕНКОВА.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*