МИ З’ЄДНАЛИ УКРАЇНУ В ЄДИНУ ВЕЛИКУ РОДИНУ

25 березня у Стрию відбувся ІІІ Всеукраїнський літературно-музичний бранч «Поетичні зажинки». Стрийська авторка Зоряна Кіндратишин, голова ГО «Мистецька толока» запросила до нашого міста поетів та бардів зі всієї України, щоб спільно поринути у творчу атмосферу.

Приємно, що малий зал Народного дому навіть не вміщав всіх охочих відвідати бранч. Митці презентували збірку Всеукраїнської поетичної родини «СНІП», де представлені і стрийські автори. Зоряна Кіндратишин поділилася з нашими читачами рефлексіями після завершення зустрічі.

Поети – це люди, які сіють та збирають врожай у будь-яку пору року. В Народному домі Стрия їм вдалось зв’язати зі свого врожаю чудовий сніп. Саме таку назву має перший альманах Всеукраїнсь­кої поетичної родини: «СНІП: сучасна новелістика і поезія».

Більше тридцяти авторів аль­манаху мали змогу презентувати не лише цю книгу, а й сіяти нові зерна поезії їхніх душ. Я орга­нізовувала ІІІ Всеукраїнський літературно-музичний бранч «Поетичні зажинки» спільно з Всеукраїнською поетичною ро­диною за підтримки управління культури Стрийської міської ради. Чому цю зустріч назвали «Поетич­ні зажинки»? Бо це давня укра­їнська традиція в’язання першого снопа, отож назва говорить сама за себе.

На зустрічі лунали вірші різної тематики, звучали авторські пісні. Малий зал Народного дому не вміщав всіх бажаючих доторкну­ти­ся до цього дійства. У фойє вирував ярмарок: картини, при­краси, ляльки-мотанки, книги, ви­ставка виробів для ЗСУ від Твор­чої студії.

Наша літературна зустріч мала дві частини, оскільки велика кількість учасників вимагала багато часу на представлення своєї творчості. Під час перерви всі могли почастувати смаколики, чай, каву, яку нам люб’язно надав Читацький клуб БФ «Фонд громад «Рідня». Протягом всього дійст­ва стрийський поет та художник Тарас Сорочак малював картину, яку в кінці заходу продали на аукціоні за 2000 грн.

Було все: спогади, радість, сльози. Що я помітила? Дуже ба­гато творів торкалися як війни, так і непохитної віри у нашу перемогу. І це не дивно. Серед учасників Все­української поетичної родини є багато захисників, які на даний час боронять нашу землю. Зокрема, Руслан Леськів, Ольо Бурий, Ро­стислав Ципук, Олег Бородай. Є люди, які пережили окупацію, матері, чиї сини зараз на фронті, ті, хто чекав рідних з полону. І всіх нас єднає біль за долю України і майбутнє наших дітей.

Улюбленицею свята стала Яринка Мицик, наш неймовірний соловейко. Її пісні зал слухав стоя­чи. А вона, в свою чергу, майже 5 годин не просто висиділа в залі, а з вогником в очах слухала кожного учасника. Емоції від цього свята переповнюють всіх вже котрий день. Хтось скаже, що такі дійст­ва не на часі, бо йде війна. Але це абсолютно не так. Бо саме тепер нам потрібно згуртуватись і вою­вати кожен на своєму фронті. Письменники, поети, барди мають примножувати надбання, нести українське слово і пісню у світ, адже Слово – теж зброя. А мова українська – на часі, як ніколи раніше!

Загалом на зустрічі нам вда­лось зібрати трохи більше 6000 грн для купівлі приладу нічного бачення для нашого друга по перу Олега Бородая та його брига­ди. Наступного дня учасники бран­чу мали змогу традиційно поса­дити дерево магнолії, яке вже стало символом нашого міста, на території Стрийської ЗШ № 5 ім. В. Стасюка. Дуже символічним було те, що дерево подароване нам майором Михайлом Шмігель­сь­ким, автором проекту «Стрий – місто магнолій», а зараз також захисником у лавах ЗСУ. Саме ж дерево – евакуйоване із  Запо­ріжжя. Читаю відгуки і розумію, що свято таки вдалось. Велика вдячність, перш за все, всім учасникам, які заради презентації збірки долали сотні, тисячі кіло­метрів, щоб привезти частиночки своєї душі, промінчики свого світ­ла, зерниночки добра та єдності. Ми з’єднали Україну із Заходу на Схід, із Півночі на Південь у єдину велику родину!

Також слова вдячності линуть всім, хто покинув все у суботній день і, незважаючи на зливу за вікном, прийшов підтримати учас­ників. Люди, ви неймовірні! Проте, мені не вдалось би зорганізувати цю зустріч, якби не допомога парт­нерів та друзів: читацький клуб БФ «Фонд громад «Рідня», Агенція регіонального розвитку «Пер­спектива Стрийщини», «Стрий – місто магнолій». Радіо «Голос Стрия», Медіапроект «Стрийські посиденьки», газета «Гомін волі», часопис «ДієСлово»,Телелан, «Яскраві миті».

Щиро дякую Ніні Бойко, Наталії Фогел – без вас не вдалось би зібрати всіх докупи і зорганізувати зустріч, Оксані Кирилів та Анатолію Кривошеєву за пам’ятні подарун­ки учасникам (маленькі снопики та сувенірні магнітики), Богдані Жигалін за допомогу у створенні антуражу, Олегу Ковердану за відеозйомку та репортаж, Петру Маковському за турботу і сприяння, Ігорю Ковердану за організацію ярмарку, Всеволоду Лівітчуку за забави для дітей протягом 5 годин свята, Юрію Комарницькому за всю надану допомогу протягом двох днів. Дякую всім друзям, які підтримували морально. Знайте, що я ціную кожного з вас. Лише в єдності ми можемо зрушити гори. І подолати ворога!

Зоряна КІНДРАТИШИН, голова ГО «Мистецька толока».