НА ДОЗВІЛЛІ МАЙСТЕР-КЛАС ІЗ ПИСАНКАРСТВА

2 квітня у каплиці парафії  Миколая Чарнецького УГКЦ, що у м. Стрию, пройшов майстер-клас від мисткині Тетяни Коновал для усіх охочих навчитися писанкарства.  Відбулася зустріч у межах Всеукраїнської культурно-мистецької онлайн-акції «Воскрес Христос – Воскресне Україна!» розпочатою Вінницьким обласним центром народної творчості.

Тетяна Коновал (на фото) уродженка Донецька, у 2014 році стала вимушеною переселенкою через окупацію її рідних місць і нині проживає у Києві. Вона писанкарка, педагог, Заслужена майстриня народної творчості України,  членкиня Національної спілки майстрів народного мистецтва України, авторка книги «Писанкова абетка» (К., 2007). Створює традиційні писанки на курячих, гусячих та страусових яйцях, використовуючи старовинні писанкові орнаменти різних регіонів; розробляє авторські малюнки на слобожанські мотиви (техніки: традиційна різнокольорова, травлення оцтом коричневої та білої шкаралупи).

Про своє перебування у Стрию вона залишила такий відгук: «1 та 2 квітня мене запросила Галина Івасів і Парафія Миколая Чарнецького УГКЦ м. Стрий навчити дітей та їх батьків писати писанки. Тихе, спокійне, тепле містечко нагадало про мирні часи коли ми писали писанки в нашій київській студії писанкарства «Світанок України». Всім дякую за гостинність. Сподіваюся, це був завершальний мій похід стежками Львівщини – хочу додому. Там у мене теж є діти. Продовжу акцію в Києві. З молитвою до Бога, пишемо писанки разом – на захист рідної землі, на силу воїнів наших і перемогу Українського народу у цій нерівній жорстокій битві за волю, за мирне небо і світле майбутнє для наших дітей. Все буде Україна!».

                                                                                  Наталія КАРПЕНКОВА.

 

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*