НАШ ПРАПОР – СИМВОЛ СВОБОДИ

Хай синє небо й жовте поле В душі у кожного живуть. 

Хай оминає різне горе Хай крила незалежності ростуть.

У Стрию 23 серпня, в День прапора, відбулося урочисте підняття національного стягу на майдані Незалежності. З вітальним словом до присутніх звернувся міський голова Олег Канівець, а учні та педагоги СШ №5 спільно з харківськими курсантами влаштували патріотичний флешмоб «З Україною в серці».

У часі війни анонсів масових заходів в цілях безпеки не роблять та в День прапора чимало стриян у вишиванках чи в одязі патріотичних кольорів зібралися на майдані Незалежності, щоб в єдиному патріотичному пориві висловити свою громадянську позицію.

Синьо-жовта барва милує око. Посередині майдану виведено контур серця. Школярі та курсанти в очікуванні свого виступу. Теплий літній дощ легенько окропив святковий майдан.  До мікрофону підходить міський голова Олег Канівець. Його слова відгукується в серці кожного, бо справді, коли піднімається синьо-жовтий прапор і звучить Гімн України у нас з’являються сльози радості й гордості за наших  Захисників, за наших спортсменів переможців. Водночас,  нам болить, коли прапор огортає домовини загиблих Героїв. Сьогодні наші захисники в бій ідуть під синьо-жовтим стягом і помирають за нього.

«Державний синьо-жовтий прапор уособлює багатостолітні прагнення українського народу на мирне та самостійне життя. Символізм кольорів — нескінченна сповідь поколінь. Жовтий, золотий – символ Творця, духовне начало, синій – все земне та свобода вибору, якою Бог-Отець наділив свої творіння. За іншим тлумаченням — це пшениця і небо, споконвічне прагнення українців вільно працювати на своїй землі,  – розпочав свій виступ міський голова Олег Каніець. – Вперше поєднання синього і жовтого з’явилося на гербі Львова у 1256 році. Тоді Данило Галицький подарував місту герб, на якому був жовтий лев на блакитному тлі. Потім ці кольори не раз траплялися на гербах князів, шляхти, козаків. Офіційно затвердила їх Центральна Рада на чолі з першим президентом в історії незалежної Української держави Михайлом Грушевським у 1918 році.

Сьогодні цей прапор знають у всьому світі, як символ боротьби із злом. Як знамено сміливих, відважних, непокірних ворогу борців за свободу. Українці завжди підносять свій стяг над головою, тому що Бог і Україна понад усе!

І тільки ми знаємо, що наш мирний синьо-жовтий прапор, коли скроплюється кров’ю Героїв, стає чорно-червоним. Віримо, що невдовзі наш прапор тріумфально замайорить Перемогою!».

Після спільної молитви та освячення державного прапора честь підняти його над Стриєм доручили Герою України, орденоносцю ордена «Золота Зірка»,  командиру зенітно-ракетної батареї  Зенітно-ракетного полку  ім. Українських Січових Стрільців (що базується в м. Стрий) майору Ярославу Мельнику. Відзнаку Герой отримав 5 серпня Указом Президента України за проявлену  особисту мужність та героїзм. Під його командуванням  бійці знищили 27 повітряних одиниць ворога з яких: 8 літаків, 3 гелікоптера, 2 крилаті ракети, 14 безпілотників. Стрияни мають знати і пишатися, що в нашій частині є такий Герой!

                                                                Наталія КАРПЕНКОВА. Фото автора.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*