НАША ФРАКЦІЯ ЗАВЖДИ МАЄ ЧІТКУ ПОЗИЦІЮ

Сьогодні у фокус нашої уваги потрапив депутат-новачок від ВО «Батьківщина» Юрій ЧИЖМАР. На тему нашої розмови вплинув рід занять пана Юрія. Він працює в аграрній сфері не один рік і тому каже про себе, що він  більше фермер, ніж депутат. Це його перша каденція. В політику потрапив випадково та переконаний, що ніщо в житті не стається просто так. Родом з с. Підгірці. Тому й передвиборча програма була спрямована на вирішення завдань для села та сільського господарства. Найбільшою проблемою сіл вважає жахливі дороги.

«З 1990 року я працював у сімейному фермерському господарстві. Згодом 10 років – у великій сільськогос­подарській фірмі з англійським капіталом «Лендком». Далі 12 років була українська фірма аграрного спрямування, й тепер як три роки з товаришами розвиваємо ФГ «Агродар – ЕКО».  Вирощуємо сою, пшеницю, кукурудзу. Маємо багато землі, яку розліснюємо, обробляємо, засіваємо», – розповідає Ю. Чижмар.

З початком війни українців лякали продовольчою кри­зою. Розкажіть, як Ви працювали увесь цей рік на двох нивах: депутат­ській та сільськогоспо­дарській?

– Цей рік ми засіяли дуже бага­то пшениці. Минулого року  навіть не сіяли її, бо пшениця не рента­бельна. Тепер, щоб, власне, не було продовольчої кризи, ми за­сіяли пшеницею 400 гектарів зем­лі. Хліб потрібен усім. Схід, південь України дуже мало сіяли через воєнні дії, тому ми маємо вирів­нювати цей баланс. Урожай був середній через погодні умови та високу ціну на добрива. Щодо депутатської ниви, тут свої нюан­си. Я входжу в комісію з питань промисловості, транспорту, доріг, сільського господарства, підпри­ємництва, інвестицій, розвитку територій та туризму. Питань за­раз розглядаємо чимало. Перші місяці війни, коли призупинені бу­ли усі фінансові операції, не пе­редбачувані воєнним станом, не мали змоги ніщо втілювати в жит­тя із запланованого в нашій сфе­рі. Війна не змінила кардиналь­но  роботу депутата. Сесії як про­ходили щомісяця, так і прово­дяться. Зменшилася тільки  кіль­кість питань, які ми розглядали у сесійній залі. Всі сили скеровує­мо на волонтерство та допомогу ЗСУ.

– Яким є Ваш волонтерський фронт?

– Придбали з колегами по фер­мерському господарству три автомобілі на фронт. Ми їх пе­редали міській раді, а вже ке­рівництво вирішувало, куди саме їх відправити. Також закуповува­ли «броніки». Ще активно під­тримуємо ФК «Скала». Зараз футболісти грають у формі, яку ми купили з логотипом «Агродар-ЕКО». Не афішуємо ніде цю до­помогу, бо вважаємо, якщо маємо можливість – треба допомагати.

– Як у часі війни спілкуєтеся з виборцями?

– Заплановані прийоми гро­мадян проводимо. Голова фрак­ції Роксолана Бурак за цим слід­кує. Мої виборці – це переважно сільські мешканці з Сихівського напрямку.  Звісно, допомагаємо. Дорогу їм робили. Що люди про­сять, те намагаємося виконувати. Що не в компетенції чи не в змозі депутата – плече підставляє фермерське господарство. Спіл­кування завжди відбувається у телефонному режимі. У мене немає такого, щоб я когось ігно­рував або не відповідав. Гроші з депутатського фонду йдуть пере­важно на лікування чи мало­забезпеченим родинам після письмових  звернень громадян.

Ваша фракція у Стрийсь­кій міській раді завжди дотри­му­ється партійної дисципліни. Ви одноголосно були «проти» оп­тимізації медичної сфери в на­шій ОТГ. У Вас справді не було двох думок з цього приводу?

– Ми, маю на увазі ВО «Бать­ківщина»,  категорично проти ско­рочення працівників, закриття шкіл, садочків і медзакладів. Тому і у фракції двох думок з цього приводу не могло бути. Це чітка позиція партії й ми її дотри­муємося.

– І ніхто не намагався на фракцію «тиснути», перекону­вати проголосувати по-іншо­му?

– Сенсації Вам не буде. Ні, нас не переконують і не схиляють до того чи іншого прийняття рішен­ня. Колеги-депутати знають, що «Батьківщина» завжди відстоює свою позицію. Ми розуміли, що наших голосів замало, щоб пе­реломити хід справи, та ми чесні перед своїми виборцями. Якщо дотримуємося певних політичних поглядів, то не зраджуємо самі собі.

Цей рік ми перебули без проблем з хлібом, іншою агро-продукцією. Чи дотримуєтеся Ви у своїй роботі приказки: «готуй сани влітку»? Яким буде 2023 рік ?

– Якщо говорити про сільське господарство, то справді ми за­вчасно все готуємо, обдумуємо, плануємо. На посівну, врожай впливатиме, як і цьогоріч – війна та погодні умови. Західна Україна однозначно сіятиме та виро­щуватиме пшеницю й інші культу­ри. У зв’язку з військовим станом Стрийська міська рада роздала всі вільні землі, які до того не використовувалися під сільське господарство,  для бажаючих згід­но з договором на 1 рік для того, щоб жоден клаптик землі не пу­стував, а приносив користь. В основному брали фермери, які  вміють працювати на землі. Все у межах закону. Якщо війна трива­тиме, то, напевно, ці договори будуть пролонговані навесні

Щодо депутатства, то схема схожа. Маємо планувати, вносити пропозиції, виконувати перед­виборчі обіцянки. Війна практич­но унеможливлює цей процес. Тому, як би ми не готували сани влітку, більшого, ніж допомагати ЗСУ та добросовісно виконувати свою роботу, сплачувати податки,  ми не в змозі зробити. Співпраця депутатського корпусу з владою на високому рівні. Не помічав кардинальних розходжень у ви­рішенні питань життєдіяльності міста. Отже, як буде запит від вла­ди закотити рукава і працювати у турбо-режимі, будемо працювати. Треба позапланово прибути на засідання комісії чи сесії – будемо. Хоча я, зізнаюся чесно, пропускав деякі засідання. Та не тому, що не хотів, а тому, що інша робота вима­гає присутності 24/7, особливо, коли йде збір урожаю чи підготовка посівної.

– Яку мрію втілюватимете після перемоги України?

– У мене особливих мрій не­має. Дитина мріє про море. Її й здійснюватиму. Особисто я звик працювати й сенс свого життя вбачаю у добробуті краю, хочеть­ся, щоб ми пишалися Стрийщи­ною, щоб у нас були найкращі дороги, соціальний захист населення на європейському рівні, ціни адекватні до заробітної плати. А роботящі й талановиті люди та краса природи у нас вже є. Ще б всі захисники повернулися додому живі, от тоді заживемо! І це без зайвого пафосу. Чекаю миру, як і всі українці.

 

Розмовляла

Наталія КАРПЕНКОВА.

 

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*