
Сьогодні у фокус нашої уваги потрапив депутат-новачок від ВО «Батьківщина» Юрій ЧИЖМАР. На тему нашої розмови вплинув рід занять пана Юрія. Він працює в аграрній сфері не один рік і тому каже про себе, що він більше фермер, ніж депутат. Це його перша каденція. В політику потрапив випадково та переконаний, що ніщо в житті не стається просто так. Родом з с. Підгірці. Тому й передвиборча програма була спрямована на вирішення завдань для села та сільського господарства. Найбільшою проблемою сіл вважає жахливі дороги.
«З 1990 року я працював у сімейному фермерському господарстві. Згодом 10 років – у великій сільськогосподарській фірмі з англійським капіталом «Лендком». Далі 12 років була українська фірма аграрного спрямування, й тепер як три роки з товаришами розвиваємо ФГ «Агродар – ЕКО». Вирощуємо сою, пшеницю, кукурудзу. Маємо багато землі, яку розліснюємо, обробляємо, засіваємо», – розповідає Ю. Чижмар.
– З початком війни українців лякали продовольчою кризою. Розкажіть, як Ви працювали увесь цей рік на двох нивах: депутатській та сільськогосподарській?
– Цей рік ми засіяли дуже багато пшениці. Минулого року навіть не сіяли її, бо пшениця не рентабельна. Тепер, щоб, власне, не було продовольчої кризи, ми засіяли пшеницею 400 гектарів землі. Хліб потрібен усім. Схід, південь України дуже мало сіяли через воєнні дії, тому ми маємо вирівнювати цей баланс. Урожай був середній через погодні умови та високу ціну на добрива. Щодо депутатської ниви, тут свої нюанси. Я входжу в комісію з питань промисловості, транспорту, доріг, сільського господарства, підприємництва, інвестицій, розвитку територій та туризму. Питань зараз розглядаємо чимало. Перші місяці війни, коли призупинені були усі фінансові операції, не передбачувані воєнним станом, не мали змоги ніщо втілювати в життя із запланованого в нашій сфері. Війна не змінила кардинально роботу депутата. Сесії як проходили щомісяця, так і проводяться. Зменшилася тільки кількість питань, які ми розглядали у сесійній залі. Всі сили скеровуємо на волонтерство та допомогу ЗСУ.
– Яким є Ваш волонтерський фронт?
– Придбали з колегами по фермерському господарству три автомобілі на фронт. Ми їх передали міській раді, а вже керівництво вирішувало, куди саме їх відправити. Також закуповували «броніки». Ще активно підтримуємо ФК «Скала». Зараз футболісти грають у формі, яку ми купили з логотипом «Агродар-ЕКО». Не афішуємо ніде цю допомогу, бо вважаємо, якщо маємо можливість – треба допомагати.
– Як у часі війни спілкуєтеся з виборцями?
– Заплановані прийоми громадян проводимо. Голова фракції Роксолана Бурак за цим слідкує. Мої виборці – це переважно сільські мешканці з Сихівського напрямку. Звісно, допомагаємо. Дорогу їм робили. Що люди просять, те намагаємося виконувати. Що не в компетенції чи не в змозі депутата – плече підставляє фермерське господарство. Спілкування завжди відбувається у телефонному режимі. У мене немає такого, щоб я когось ігнорував або не відповідав. Гроші з депутатського фонду йдуть переважно на лікування чи малозабезпеченим родинам після письмових звернень громадян.
– Ваша фракція у Стрийській міській раді завжди дотримується партійної дисципліни. Ви одноголосно були «проти» оптимізації медичної сфери в нашій ОТГ. У Вас справді не було двох думок з цього приводу?
– Ми, маю на увазі ВО «Батьківщина», категорично проти скорочення працівників, закриття шкіл, садочків і медзакладів. Тому і у фракції двох думок з цього приводу не могло бути. Це чітка позиція партії й ми її дотримуємося.
– І ніхто не намагався на фракцію «тиснути», переконувати проголосувати по-іншому?
– Сенсації Вам не буде. Ні, нас не переконують і не схиляють до того чи іншого прийняття рішення. Колеги-депутати знають, що «Батьківщина» завжди відстоює свою позицію. Ми розуміли, що наших голосів замало, щоб переломити хід справи, та ми чесні перед своїми виборцями. Якщо дотримуємося певних політичних поглядів, то не зраджуємо самі собі.
– Цей рік ми перебули без проблем з хлібом, іншою агро-продукцією. Чи дотримуєтеся Ви у своїй роботі приказки: «готуй сани влітку»? Яким буде 2023 рік ?
– Якщо говорити про сільське господарство, то справді ми завчасно все готуємо, обдумуємо, плануємо. На посівну, врожай впливатиме, як і цьогоріч – війна та погодні умови. Західна Україна однозначно сіятиме та вирощуватиме пшеницю й інші культури. У зв’язку з військовим станом Стрийська міська рада роздала всі вільні землі, які до того не використовувалися під сільське господарство, для бажаючих згідно з договором на 1 рік для того, щоб жоден клаптик землі не пустував, а приносив користь. В основному брали фермери, які вміють працювати на землі. Все у межах закону. Якщо війна триватиме, то, напевно, ці договори будуть пролонговані навесні
Щодо депутатства, то схема схожа. Маємо планувати, вносити пропозиції, виконувати передвиборчі обіцянки. Війна практично унеможливлює цей процес. Тому, як би ми не готували сани влітку, більшого, ніж допомагати ЗСУ та добросовісно виконувати свою роботу, сплачувати податки, ми не в змозі зробити. Співпраця депутатського корпусу з владою на високому рівні. Не помічав кардинальних розходжень у вирішенні питань життєдіяльності міста. Отже, як буде запит від влади закотити рукава і працювати у турбо-режимі, будемо працювати. Треба позапланово прибути на засідання комісії чи сесії – будемо. Хоча я, зізнаюся чесно, пропускав деякі засідання. Та не тому, що не хотів, а тому, що інша робота вимагає присутності 24/7, особливо, коли йде збір урожаю чи підготовка посівної.
– Яку мрію втілюватимете після перемоги України?
– У мене особливих мрій немає. Дитина мріє про море. Її й здійснюватиму. Особисто я звик працювати й сенс свого життя вбачаю у добробуті краю, хочеться, щоб ми пишалися Стрийщиною, щоб у нас були найкращі дороги, соціальний захист населення на європейському рівні, ціни адекватні до заробітної плати. А роботящі й талановиті люди та краса природи у нас вже є. Ще б всі захисники повернулися додому живі, от тоді заживемо! І це без зайвого пафосу. Чекаю миру, як і всі українці.
Розмовляла
Наталія КАРПЕНКОВА.
Leave a Reply