НЕ МОЖУ СКАЗАТИ, ЩО КРОК В ПОЛІТИКУ – ЦЕ СПОНТАННЕ РІШЕННЯ

У фракції політичної  партії  «Слуга народу» в Стрийській міській раді відбулася заміна. У зв’язку з достроковим припиненням повноважень за власним бажанням депутата Андрія Мицика,  29 вересня, під час  засідання сесії,  склала присягу та отримала посвідчення депутатки Ірина ЛОЙЧЕНКО (на фото).  

Вона стриянка. Навчалася у Львівській політехніці. Працює операційним менеджером  Комплексу «612 км». Засновниця благодійного фонду «Малесенькі долоні». Увійшла в депутатську комісію з питань планування, фінансів, бюджету та соціально-економічного розвитку. Вважає, що політика – це не суперлюди, а людський ресурс і самовіддача заради загального блага та результату.

«Депутатство має бути не для власного збагачення, а для розвитку громади, адже країна починається з кожного з нас. Я готова, щоб через мене проходили суспільні запити, які можна реалізовувати», – наголошує Ірина Лойченко.

 • Завжди цікавить, чому людина вирішує йти у політику, депутатство. Як Ви приймали таке рішення?
 • Не можу сказати, що крок в політику це спонтанне рішення. Мені імпонувала налаштованість Президента Зеленського і «Слуг народу» на кардинальні зміни. Мені сподобався вислів, що кожен з нас президент. Хоча раніше я не була дотична до цієї сфери, окрім особистого кола спілкування,  знайомих депутатів, бо ж Стрий таке місто, що багатьох знаєш: або вчилися разом чи працювали. Коли обрала економічну професію, рідні дивувалися і питали:  навіщо? Я віджартовувалася, що в майбутньому хочу бути мером міста, тому маю знати досконало економіку, менеджмент управління. Зараз одразу наголошу, що в мене немає таких амбіцій, я просто хочу бути корисною своєму місту. У мене з’явилася така можливість і я дуже рада. Попри завантаженість на роботі й благодійний фонд, я готова зануритися у нове середовище. Вже вивчаю всі документи, пов’язані з бюджетотворенням, бо увійшла в бюджетну комісію. Не до кінця розумію, як працюють всі механізми, але швидко вчуся.
 • Чого не вистачило у передвиборчій боротьбі два роки тому?
 • Пізнаваності, популярності, красивої історії, з якою б я йшла у політику. Більшість виборців за інерцією обирають тих, кого знають, чи десь від когось чули, чи людей при посадах. Організовують родичів, щоб ті за свою людину в раді голосували. А в суспільстві був і є запит на нові обличчя, нові особистості з новими ідеями. Не люблю показухи, хоча б могла піарити свій благодійний фонд і на цьому заробляти голоси. Це не мої методи. Всі завжди всім хочуть сподобатися, тому часто роздають нереальні обіцянки. Але потрібно розуміти, що одночасно вирішити всі проблеми міста неможливо, і це не питання тільки нашого міста. Це стосується будь-якого населеного пункту, та й країни загалом. Але потрібно твердо розуміти, що кредит довіри мешканців до влади формується зі співвідношення завдань, які поставлені жителями перед владою та відсотком їх виконання. На сьогодні перед нами стоять нові виклики,  пов’язані зі сприянням обороні України.  І саме депутатський корпус – вкрай важливий суб’єкт для стійкості та розвитку громади, особливо в такі складні часи.
 • Розкажіть про перше враження роботи в раді.
 • Про те, що я все ж отримаю посвідчення депутата, говорилося давно, бо мій попередник не виконував свої обов’язки належним чином. А за кілька тижнів до остаточного прийняття рішення фракцією «Слуг народу» я в бардачку  автомашини натрапила на  свій передвиборчий флаєр. Ще тоді подумала, от добре  було б таки стати депутаткою, стільки ідей на паузі, а так разом з колегами щось та вдалося б втілити в життя. Напередодні моєї першої сесії я прийшла до голови фракції Володимира Шведа із записником, де у мене було 66 пунктів. І він мені відповідав на всі запитання, розповідав все, що мене цікавило. Якщо я чогось не розумію, то я хочу це зрозуміти.  І ось я вже в сесійній залі отримую посвідчення. Це мій перший досвід роботи в депутатському корпусі, нові люди, нові знайомства, і, звісно, багато роботи, але ніхто не говорив, що буде легко, тай взагалі, як любителька гір, скажу, що найкращий вид відкривається тільки після найважчого підйому. Я  свідома громадянка, мати, жінка, як і наші хлопці та дівчата, які захищають цілісність нашої держави,  зі свого боку, хочу бути максимально корисною. Безумовно, багато чого ще, можливо, не знаю, але маю надію, що все буде добре. Депутатський корпус представлений професіоналами з різних галузей, різних політичних сил, всі різні, але згуртовані та працюють в посиленому режимі, адже зараз головна ціль – перемога. Враження позитивні, а настрій – робочий. Це новий досвід і можливість впливати на процеси, які відбуваються в Стрию і в громаді загалом. Люблю працювати на результат, тому налаштована серйозно.
 • Оцініть рівень довіри громади до влади.
 • Якщо говорити про рівень довіри до влади у нашому місті, то я вважаю, що він достатньо високий, адже пророблена велика робота. Це не просто про слова, це про діло, і результати ми бачимо самі. Це починаючи новим стадіоном та закінчуючи новими дорожніми знаками в центральній частині міста. Громадяни можуть оцінити діяльність влади в соціальних мережах, місцевих ЗМІ, головне, що все відкрито і публічно.
 • Яка, на Вашу думку, сфера життєдіяльності міста найбільше «кульгає»?
 • Вважаю, що добре потрібно «підтягнути» питання молодіжної політики, розвитку молоді та дозвілля старшокласників, студентів. Хочу, щоб на запитання: куди ти ходиш в Стрию, чим займаєшся у вільний час – була розлога відповідь з багатьма варіантами дозвілля. Це спортивні майданчики, мистецькі локальні клуби, великі лобі бібліотек, коворкінги – місця, куди б хотілося приходити, спілкуватися, продукувати свої цікаві ідеї. Ви, мабуть, чули про «теорію розбитих вікон». Суть теорії у припущенні, що безлад довкола людей спонукає їх поводитися нецивілізовано і нехтувати соціальними нормами. Наприклад, неприбрана купка сміття посеред вулиці підбурює людей викидати непотріб у невстановлених місцях. «Розбиті вікна» – це матафора авторів теорії американського науковця Джеймса Вілсона та американського криміналіста Джорджа Келлінга. Вони наводять її як приклад, коли пояснюють свою теорію. Вілсон і Келлінг стверджують: якщо в під’їзді будинку хтось розбив вікно і його швидко не замінили на нове, то незабаром там розіб’ють ще одне, а потім ще кілька. Врешті, на думку авторів теорії, у під’їзді не залишиться цілих шибок і різко зросте ймовірність того, що вандалізм переросте у мародерство. Тому робимо висновки: культура поведінки починається з того середовища, у якому ми живемо. Коли навколо буде чисто, то і рука не піднімиться кинути папірець під ноги.  Коли стоятимуть гарні лавки з wifi, висаджені квіти й підстрижена травичка,  то хіба захочеться все це руйнувати? Ми  ж не свинособаки, ми українці, стрияни.
 • Левову частку свого часу Ви приділяєте благодійності. Як працює фонд «Малесенькі долоні» ?
 • Маю коліжанок, які поділяють мої погляди на благодійність. Ми намагаємося допомагати різним сиротинцям. На даний момент це дітки зі спецшколи в селах Підгірці та Йосиповичі. Пріоритети – розвиток і турбота. Не все купляється за гроші, а є важливіші цінності. Це вклад в наше майбутнє, яка прийде нам на зміну. Любов і турбота – на цьому і формується будь-яка справа. Для мене важливі мої особисті цінності, а це сім’я, батьки, традиція, релігія. Ми приїжджаємо до діток не тільки на свята з подарунками, а й просто так, поспілкуватися, погуляти, побавитися. Беру з собою доньку, нехай вчиться спілкуватися з різними дітьми. Не афішую ніде розміри нашої допомоги, бо вважаємо, що благодійність любить тишу.
 • Бачу, Ви досить по-філософськи ставитесь до багатьох речей. Відчуваєте вже силу влади у своїх руках, нові можливості?
 • Влада це люди, яких обрали, щоб нести світло. Ми не вічні, залишаємо після себе те, що робимо, і ту сторону світла, якою світимося.  Україна на порозі світових змін, олігополія і монополія будуть іти на дно. Ми розвиваємось і стаємо сильними, незалежними  і стаємо дорослою країною, яка має вплив на світових лідерів. На цій хвилі я хочу проявити свій потенціал, як свідомої громадянки в країні, яка стала обличчям незалежності і свободи.

Розмовляла Наталія КАРПЕНКОВА.

 

 

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*