НЕ ОПУСКАЄМО РУКИ І ПРАЦЮЄМО

Два останні роки були найважчими для малих приватних підприємців. Пандемія COVID-19 привела до того, що закрилося багато крамниць, кафе, малих виробничих підприємств. Війна стала ще одним випробовуванням, а точніше сказати – полігоном для виживання. Як вдається, і чи вдається триматися на «поверхні», ми вирішили дізнатися на прикладі магазину-салону жіночого одягу та аксесуарів «Бельфам».
Одна з найвідоміших вулиць Стрия – Народна приваблює не тільки історичною пам’яткою, 120-річним Народним домом, а й маленькими, затишними крамницями. «Бельфам» – улюблена серед жіноцтва міста. Сюди заходять ті, хто любить вишуканий, оригінальний одяг, аксесуари, парфуми. Власниця магазину Галина Андреєва. Маючи бездоганний смак, вона і в своїй крамниці пропонує модницям ексклюзиви, і, що головне, «не за всі гроші».
Досвід підприємницької діяльності у пані Галини чималий. Переживала різні періоди криз і підйому, та нинішня ситуація вимагає надзусиль, щоб не впасти у відчай. «З початку війни три тижні магазин був зачинений, – розповідає підприємиця. – Потім було звернення Президента України, щоб у місцях, де безпечно, приватні підприємці відновлювали роботу, бо держава потребує цього. Також був заклик Марти Коваль, голови ГО «Підприємницька платформа «ДІЙ» «СТРИЙ» (ГО «ПІПЛ «ДІЙ» СТРИЙ»), до якої входжу, тому наша крамниця знову відчинила двері для покупців».
Довелося підлаштовуватися до воєнного стану. Режим роботи магазину скоротили, тепер він працює з 10.00 до 17.00 год. Якщо звучить сирена, то укриття поруч і можна сховатися у безпечне місце. Оскільки товар переважно закуповували в Туреччині, то через закриття портів відповідно оновлення асортименту немає. Нині пані Галина думає про перепрофілювання крамниці чи підприємницької діяльності взагалі. «Вся надія на те, що запрацюють українські підприємства, які шиють модний і якісний одяг, до якого звикли наші покупці. Тоді є шанс вижити, не змінюючи роду діяльності. Але у швейних підприємств закінчуються запаси тканин, які теж привозили з-за кордону: Туреччини чи Китаю. Дуже все взаємопов’язано. Я зі свого боку сплачую всі податки, не дивлячись на те, що уряд дає можливість на свій розсуд приймати рішення про спроможність сплачувати. А покупців зараз дуже мало і це зрозуміло», – зазначає Галина Андреєва.
Пані Галина має чітку життєву позицію і ще з 2014 року активно волонтерить у ГО «Майдан Стрийщини». Нині теж встигає допомагати як фізично, так і фінансово. «Ресурси у всіх вичерпуються. Розумію, що треба щось придумати та допомагає досвід як у підприємницькій діяльності, так і у волонтерській. Не панікуємо, все розраховуємо і наближаємося до перемоги. У такій ситуації зараз усі. Легше у фінансовому плані магазинчикам з побутовою технікою, предметами першої необхідності, їжею. А от брендовий одяг сьогодні не у фаворі. Та головне, щоб ми зустрічали живими наших бійців, щоб було поменше чорних хустинок у жінок і матерів. Не опускаємо руки і працюємо», – наголошує Галина Андреєва.

Наталія КАРПЕНКОВА. Фото автора.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*