НЕХАЙ РІЗДВЯНА ЗІРКА ОСЯЄ ШЛЯХ ДО ПЕРЕМОГИ

Слухачки Університету Третього Віку «Стрий» із  сумом і одночасно із радістю вітали  Господа в часі  Різдвяних свят. Зустрічалися  в грудні,  розповідаючи про життя святих, яких у цьому місяці  багато. Зустрічали святого  Миколая із подарунками та святкували Старий  Новий  рік,  Василя і Маланку. Цікаве новорічне  дійство — вертеп та коляда  були  представлені в Храмі Успіння Пресвятої Богородиці, а також  вже традиційна коляда в садибі родини Бандерів у Стрию. Найповажніша  слухачка УТВ «Стрий», почесна  громадянка нашого міста Любов Камінська (на фото з Надією Романович) запросила своїх колежанок із університету на Йордан до  себе додому на гостину.

Біля ошатної оселі  нас  «зуст­ріло» хвойне деревце, вбране у синьо-жовті бантики, а у віконці  закликав до себе синьо-жовтий  прапорець,  ніби кажучи:  «тут  живе  українка!». Нас  радо  зустріла  ґаздиня  при­вітної оселі Любов Камінська. Гостинно провівши до зали, пані   Люба заспівала тропар, який  передує перед прийняттям свя­ченої  води. Ми колядували, роз­повідали  цікаві  історії  з  життя  в часі  Різдва,  віншували.

Надія Романович прочитала  свої  спогади  про активне  громад­ське  життя  Любові  Камінської  як  голови ГО «Союз Українок», як учасниці церковного хору, як драматичної акторки народного театру. Говорили про її активну громадянську і патріотичну по­зицію в плані побудови україн­ської дер­жави. Спілкування  про­йшло неви­мушено і дуже  ці­каво. Пані Камін­ська запропонувала про­вести свято завершення  коляди в  УТВС.

Ця  жінка  дуже  поважного  віку,  маючи  світлий  розум,  муд­рість і великий життєвий досвід, має право кожного запитати: чому  саме так, а не інакше? І це сто­су­ється будь-яких питань. Завжди  готова дати слушну пораду. Вона твердо переконана в пере­мозі України і не має в цьому жодних сумнівів. Надворі вже  сутеніло, а світла в хаті не  було. Ми  спілкува­лися при вклю­ченому  ліхтарику. І це надавало нашій зустрічі якогось особливого на­строю.

Коли надворі  зовсім стемніло, ми  заколядували  «Многая  літа»  господині й розійшлися по до­мів­ках з однією думкою: нехай Різд­вяна зірка осяє шлях до Перемоги. Христос Хрещається! У річці Йордані!

Ольга ПИЛИПІВ.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*