
Що тільки не колекціонують українці? Спектр захоплень надзвичайно широкий. Чимало міні-експозицій з домашніх колекцій демонстрували у меморіальному музеї Ольги Бачинської, що в м. Стрию. І ось новинка – виставка «Носові хустинки» з колекції Анни Москаленко зі Львова (на фото).
Жінка – переселенка з Криму, нині проживає у місті Лева. Вона зібрала понад 350 носових хустинок, практично із різних країн та різних епох, а на виставку підібрала найоригінальніші, яскраві і витончені.
Наукова працівниця музею Романа Савчин запрошує завітати до музею і відкрити для себе цікавий світ носової хустини. Ви побачите хусточку, на якій написане меню, бавовняні з Японії, англійські ручної роботи 1925 року, батистові з Швейцарії 1976 року, хустинку з картою Відня та інші оригінальні екземпляри.
Колекціонерка більшість з експонатів придбала, подорожуючи різними країнами, чи друзі, знаючи її захоплення, привозили носовички пані Анні. Рідкісні екземпляри знаходить на так званих «блошиних ринках».
Носова хустка, як предмет гігієни, з’явилася в Ассирії і виготовляли її з пергаменту. У Китаї у ІІ ст. до н. е. носові хустки теж були паперові. Перші відомості про появу хустки з тканини відносяться до ІІІ ст. до н.е. Першими, кому довелося користуватися нею, були грецькі аристократи та римські патриції. Впровадженню її у побут сприяли дві обставини: спекотний клімат Середземномор’я та етикет.
Власне, яким був шлях носової хустинки та розглянути найоригінальніші взірці цього предмету необхідності можна на виставці.
Наталія КАРПЕНКОВА. Фото автора.