НОВИНИ КНИГОЗБІРНІ

ГОВОРИ УКРАЇНСЬКОЮ

У Стрийській центральній міській бібліотеці ім. М. Шашкевича відбулась презентація книги-навчального посібника мовознавиці Феодосії Колесник “Говори українською, бо живеш на своїй землі”. Цей проєкт, створений допомогти говорити українською тим, хто майже ніколи нею не говорив. Авторка наголосила на тому, що говорити українською – це не просто використовувати усі мовні багатства, але це перш за все означає усвідомити і розуміти свою причетність до України.

Українці пройшли занадто складний шлях, щоб мати свою мову, культуру та державу. Російська мова витісняла українську, російська культура вбивала нашу культуру, тому мовне усвідомлення починається не з правил граматики, а з ментальних та історичних глибин.

Модератором зустрічі був Тарас Мільчаковський голова ГО «Наш світ». Він виконав свою авторську пісню «Мова», яку написав до Міжнародного дня рідної мови. Також прозвучала пісня «Червона рута» у виконанні Тетяни Тетюцької, учасниці проекту «Наш світ».

 КНИЖКОВИЙ ЧЕЛЕНДЖ

Поети живуть, доки пам’ятають та читають їх вірші. З нагоди 152-ї річниці від дня народження Лесі Українки працівники центральної міської бібліотеки ім. М. Шашкевича активно підтримали книжковий челендж #LesyaBookChallenge2023

Презентовані книги на фото у Фейсбук  ви зможете знайти на полицях нашої книгозбірні.

Леся Українка. Кращі твори. Рік видання 2012 рік

А. Костенко. Леся Українка. Рік видання 2008 рік

Леся Українка. Листи 1898-1902. Рік видання 2017 рік

М. Кармазіна. Леся Українка. Рік видання 2006 рік

Леся Українка. Сюжети з життя. Рік видання 2008 рік

Т. Скрипка. Спогади про Лесю Українку. Рік видання 2021 рік

Леся Українка. Оргія. Рік видання 2004 рік

Леся Українка. Лісова пісня. Рік видання 2009 рік

 ЛІТЕРАТУРНА ЗУСТРІЧ

26 лютого у Центральній міській бібліотеці ім. М. Шашкевича відбулась літературна зустріч «З Україною в серці – до перемоги» з Галиною Фесюк українською письменницею, журналісткою, краєзнавцем, громадською діячкою. Галина Фесюк зараз працює журналістом прес-центру Львівського палацу мистецтв, вона є засновником і організатором Всеукраїнського літературного конкурсу ім. Л. Мартовича, активно займається волонтерством, заснувала проект «Книгозбірня за кордоном».

Модератором зустрічі була Любов Зварич з Університету Третього Віку м. Стрий. Звучала поезія у виконанні авторки та відеозаписи пісень гурту «Побратими» на вірші пані Галини. Для бібліотеки письменниця подарувала свою книгу « Свічадо Жовківського краю». Зустріч пройшла у теплій і затишній атмосфері і залишила незабутні враження для усіх присутніх.

Джерело: Стрийська МЦБС.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*