
Січень для освітян нашого краю був насиченим та плідним щодо майбутніх кроків впровадження реформи на місцях, планування та постійного особистого вдосконалення педагогів. «Круглі столи» та тренінги, профільні засідання, обмін досвідом – це те, чим займалися вчителі, коли їхні учні набиралися сил на зимових канікулах. Ми зробили підбірку цікавих новин про освітянські будні.
НОВИЙ КЕРІВНИК ЦЕНТРУ ПРОФЕСІЙНОГО РОЗВИТКУ ПЕДАГОГІВ
10-11 січня в Стрийському ліцеї №7 та ЗОШ І-ІІІ ст.№5 ім. Василя Стасюка відбулися засідання професійних спільнот вчителів 1-4-их класів Стрийської громади, де підбили підсумки роботи за перший семестр, окреслили завдання на другий, молитовно подякували Богу за все, що маємо і чого прагнемо мати. Відбулося знайомство вчителів з новим керівником центру професійного розвитку педагогів нашої громади – Іриною Кизимою (на фото), яка презентувала стратегію розвитку центру.
Ірина Ріхтер, головний спеціаліст управління освіти, подякувала всім вчителям за плідну і творчу роботу, за те, що всі гідно тримають свій освітянський фронт. Вчителі, які атестуються у 2023 році продемонстрували презентації, в яких поділилися успіхами, досягненнями, здобутками у своїй педагогічній роботі.
ФІЗИКА: ВИКЛИКИ СЬОГОДЕННЯ
11 січня на базі СШ № 10 м. Стрия відбулося засідання професійної спільноти вчителів фізики та астрономії Стрийської ТГ. На засіданні виступила директор ЦПРПП Ірина Кизима, яка привітала усіх із Різдвяними святами, побажала миру та перемоги Україні у війні з агресором.
Вона ознайомила присутніх із роботою ЦПРПП, наданням методичних консультацій стосовно підвищення кваліфікації та професійного розвитку педагогів, атестації педагогічних працівників та налагодження тісної співпраці з установами освіти громади.
Консультант ЦПРПП Володимир Веселков наголосив на продовженні і вдосконаленні передових педагогічних досвідів роботи та творчих здобутків фізиків громади у роботі усіх учасників професійної спільноти.
Голова професійної спільноти вчителів фізики громади Андрій Сичак зупинився на аналізі навчальних програм з фізики, астрономії; навчальних проектах; фізичних експериментах; експериментальних роботах; віртуальних лабораторних роботах. Ознайомив із підсумками фізичних олімпіад у Стрийській громаді (І тур ІІ етапу) та Стрийському районі (ІІ тур ІІ етапу).
Особливу увагу звернув на безпеку життєдіяльності здобувачів освіти. Наголосив на неухильному дотриманні нормативно-правової бази з фізики та астрономії у школі. Поділився алгоритмом дій вчителя під час реалізації освітнього процесу у разі відсутності електроенергії.
Своїми професійними здобутками під час викладання фізики та астрономії поділилися педагоги: Г. Романів (Стрілківський ліцей), С. Чабан (Лисятицький ліцей), Л. Білокінь (СШ № 1) та ряд інших.
Професійна спільнота вчителів фізики Стрийської ТГ висловлює подяку адміністрації освітнього закладу СШ № 10 (Р. Кухар) за сприяння у проведенні засідання, за святковий ліричний відступ-привітання, організований учнями школи.
ЗАСІДАННЯ СПІЛЬНОТИ ВЧИТЕЛІВ ІНОЗЕМНИХ МОВ
11 січня у Стрийському ліцеї №7 відбулося засідання професійної спільноти вчителів іноземних мов. Головний спеціаліст відділу загальної середньої освіти управління освіти Стрийської міської ради Романа Ігнатова розповіла про подальшу роботу спільноти вчителів іноземних мов у 2023 році, зокрема, про те, як і коли відбуватимуться презентації власного досвіду вчителями, котрі атестуються у 2022-2023 навчальному році, про навчання для вчителів з метою покращення навиків використання IT технологій в освітньому процесі.
Директор ЦПРПП Ірина Кизима поділилася планами роботи Центру та наголосила на тісній співпраці з педагогами громади. Учителі іноземних мов також обговорили актуальні питання сьогодення, зокрема «Робота педагогів в умовах воєнного стану. Стрес, його ознаки та травмоінформований підхід до навчання». Спікери – Руслана Опришко та Мирослава Лобойко надзвичайно цікаво, використавши сучасні освітні програми, поділилися своїм досвідом роботи із даного питання.
Не менш важливим було друге питання «Оцінювання навчальних досягнень учнів 5-го класу НУШ». Доповідачі – Наталія Кухтій і Любов Бурчин розповідали про види оцінювання, цілі, критерії оцінювання. Усі учасники семінару ділилися своїми думками. Працювали цікаво та змістовно.
ОСВІТНЄ РАНДЕВУ
12 січня товариство вчителів-методистів “Педагогічний інтенсив” за ініціативи та організаційного супроводу головного спеціаліста Управління освіти Стрийської міської ради Ірини Ріхтер мало чудовий час духовної віднови – освітнє рандеву “Різдво як стосунки”.
Уже з перших хвилин нашу делегацію зачарував виступ камерного ансамблю викладачів Жовківської дитячої школи мистецтв. Духовні розважання «Як не розминутися з Різдвом» провели отець Юрій Карвацький, сестра Климентія Луків та сестра Тереза Прус. Нікого не залишив байдужим і спонукає до осмислення бар’єрів не лише логістичних, а й ментальних, соціально-документальний фотопроект «Людина перш за все», авторки Софії Калитюк.
Громадський діяч, колишній політв’язень, філософ, релігієзнавець, проректор Українського католицького університету Мирослав Маринович наголосив: «Ми платимо дуже дорогу ціну, але коли майбутнє коштувало дешево?». Параска Дворянин українська журналістка, викладачка ЛПУ ім. Івана Франка, кандидатка наук із соціальних комунікацій, експертка Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти поділилася думками, як заявити про себе в час обмежень.
Завершення дійства спільною колядою з народною вокальною студією Вікторії Кирилюк Жовківського центру творчості було дуже зворушливим. Освітяни дякують організаторам за чудовий час, для переосмислення того, що лише живі стосунки між людиною і Богом стають фундаментом здорових стосунків між людьми.
ОБМІН ДОСВІДОМ
У межах реалізації шведсько-українського проекту «Підтримка децентралізації в Україні» 17 січня делегація управління освіти Стрийської міської ради на чолі з начальником управління Лідією Стасенко побували з робочим візитом у своїх колег з управління освіти виконавчого комітету Нововолинської міської ради та управління з гуманітарних питань Володимир-Волинської міської ради.
Головна мета поїздки – вивчення досвіду роботи на шляху впровадження реформи в освіті зокрема, старшої школи, позашкілля та роботи Центру професійного розвитку педагогічних працівників.
Під час обговорення важливих питань, директор міжшкільного ресурсного центру Нововолинської міської ради Іван Гуцман розказав про переваги викладання предмету «Захист України» та впровадження нових професій з метою розвитку профільного навчання на базі Центру. У своїй презентації директор Нововолинського ЦПРПП Ольга Зіркевич зосередила увагу на основних ділянках роботи.
Стрияни дякують заступниці міського голови з питань діяльності виконавчих органів Нововолинської міської ради волинської області Ніні Сумській, начальнику управління освіти виконавчого комітету Нововолинської міської ради Сергію Морозу, начальниці управління з гуманітарних питань Оксані Бігун та начальниці відділу освіти Наталії Митошоп Володимир-Волинської міської ради за організацію. Візит був насиченим, цікавим та змістовним.
ПЕРСПЕКТИВИ РОЗВИТКУ ПОЗАШКІЛЬНОЇ ОСВІТИ
Відбувся «круглий стіл», де обговорили виклики та перспективи розвитку позашкільної освіти Стрийщини. Приймала у своїх стінах освітян Грабовецько-Дулібівська музична школа у с. Гірному. До зустрічі долучились директор департаменту освіти та науки ЛОВА Олег Паска, начальниця відділу дошкільної, загальної середньої освіти та позашкільної роботи Ірина Сслюк, керівниця відділу освіти Стрийської РВА Олена Урдей.
У вітальному слові Олег Паска наголосив на важливості функціонування позашкільних закладів та їхній ролі у підтримці молоді в час війни. До нього також долучився Богдан Янко, начальник Стрийської РВА.
Ключові питання, які винесли на розгляд, стосувались роботи закладів позашкілля району та напрямків їхнього розвитку у громаді. Вихованці Грабовецько-Дулібівської музичної школи та рій “Фенікс”, учасники військово-патріотичної гри “Джура” привітали присутніх вертепом та колядкою. Після спільного обговорення у с. Гірному учасники «круглого столу» відвідали «Станцію юних техніків» у Стрию (директор І. Сафіяник), яка славиться потужним автомоделювання, а її вихованці неодноразово отримували першість на змаганнях різних рівнів.
Учасники круглого столу дійшли висновку про необхідність розвитку національно-патріотичного та наукового технічного напрямків позашкілля.
Підготувала за матеріалами управління освіти Стрийської міської ради
Наталія КАРПЕНКОВА.
Leave a Reply