«ОКУПАНТ В СОУСІ ПАПРІКАШ»

Війна перевернула життя кожного українця. Усі включилися в боротьбу з ворогом, як тепер кажуть: кожен на своєму фронті. Не відстають й креативні ресторатори. У Стрию віднедавна можна скуштувати оригінальні страви: «Суп-гуляш горить москва», «Джавеліни з грибами», «Бандерівський сирник», «Накладанець з путіна», «Окупант в соусі папрікаш».

Це актуальні   страви у ресторації «Breadway Stryi». У новому меню ви знайдете багато оригінальних назв, які не залишать вас байдужими й спонукають до апетитного обіду. Цей експеримент не просто новий тренд – це вияв своєї громадянської позиції від власників закладу Сергія Пожара та Анни Хемій.

«У той час коли вся країна захопилася слоганом про крейсер «москва», який зустрівся зі скумбрією на морському дні, нас це наштовхнуло на думку, чому б це не використати у назві рибної страви. Потім інші воєнні асоціації  ми спробували спроектувати на те, що вже готуємо, або ж розробляємо нове сезонне меню. Дещо звучить жартівливо, дещо з гордістю за наше ЗСУ, які нас боронять, і завдяки їм ми маємо можливість жити та творити. Це наші обереги від московської навали. Таким чином хочемо долучитися до загальної справи – боротьби на всіх фронтах. А ще передати наш український дух і створити гарний настрій нашим відвідувачам», – розповів Сергій Пожар.

«Реакція людей різна, – продовжує Анна Хемій. – Хтось каже «вав!», хтось просто читає й бере звичне меню. Байдужих немає. Але ж наші назви – це зашифрований певний зміст. Вони не просто смачні, вони мега актуальні. Практично усі відвідувачі, яких у нашому місті через війну значно збільшилося, радо пробували ті чи інші страви після того, як ми розповідали про інгредієнти, та чому саме так назвали».

Що ж можна спробувати у «Breadway Stryi»?  «Окупант в соусі папрікаш» –   це курка в соусі папрікаш. На гербі окупантів двоголовий орел – він став асоціацією з куркою так і виникла ця назва. «Чорнобаївка на повторі» –   це стейк свинний на кістці, який у мирний час найчастіше замовляли  і повторно приходили саме цю страву скуштувати. Є постійні клієнти, які тільки його й замовляють. «Москаль долітався» –   це теж зрозуміло: крильця обсмажені до хрусткої скоринки. «Палюшки Арестовича» –   поїли й задоволені, а. відповідно, можна поговорити. «Стейк Зеленського» –   це велика відбивна у відповідному соусі, дуже презентабельна страва. «Біологічна зброя» –  галантини у формі куль. «Санкційна тарілка»  –  делікатеси, які зараз недоступні в росії через санкції.

Однозначно, з такими  новими назвами смачніше удвічі. Креативні ресторатори постійно вдосконалюють своє меню, не бояться експериментувати і кажуть, що й надалі будуть дивувати стриян та гостей нашого міста не тільки назвами, а й оригінальною подачею та смаковими якостями гідними найвишуканіших ресторанів світу.

«Наш гумор припав до душі гостям ресторації, –  каже Сергій Пожар. Тому, думаю, й після війни залюбки замовлятимуть «Накладанці з путіна» (канапка:   тюлька на чорному хлібі),  й ми готуватимемо це.  Смакуватимуть й львівським сирником, який ми назвали «Бандерівським». Найближчим часом додамо до меню чебуреки, шашличок, які павсуватимуть під «Зубрівку Бориса». Не втрачаємо оптимізму та разом до Перемоги!».

Наталія КАРПЕНКОВА. Фото Сергія ПОЖАРА.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*